BENEŠOV – ČESKÉ BUDĚJOVICE      90:38

Od začátku hrály domácí ženy rychlý, pohledný basketbal a od začátku si rychlými protiútoky a intenzivní obranou vybudovaly náskok, který stále navyšovaly. Ve druhé čtvrtině dokonce hostující ženy vstřelily jen jediný bod, z šestkové čáry. V poločase tak svítilo na tabuli skóre 45:9.

Ve druhém poločase nedošlo k žádné zásadní změně v tempu hry. Hostující hráčky  se sice pokoušely o zdvojování v obraně, ale Benešačky díky rychlé rotaci míče nadále navyšovaly náskok. V poslední čtvrtině dal trenér Benešova prostor i mladším členkám týmu, které se také střelecky prosadili.

Body Benešova: Mazurová 16, Koubová 10, Matějková 9 (1 trojka), Smetanová 9 (2), Hřebíková 8, Kratochvílová 8, Němcová 8, Bryndová 6, Koníčková 4, Remešová 4, Vosátková 3, Strnadová 2. Trestné hody: 8/5:16/9. Trojky: 3:3. Fauly: 14:15.

BENEŠOV – STRAKONICE B  74:72 pp

Zápas zatím neporažených týmů, měl vyrovnaný průběh s dramatickou, ale šťastnou koncovkou pro domácí.
Úvod utkání vyšel lepé hostům, ale domácí  děvčata brzy srovnala krok – 14:15. Ani začátek druhé části Benešovu střelecky nesedl, v zakončení chybělo štěstí a trocha přesnosti. Strakonice dominovaly nejen na útočné polovině hřiště, a do druhého poločasu  vstupovaly se šestibodovým bonusem.
Třetí část hry byla často přerušována, oba týmy dohromady vystřelily 22 trestných hodů. Devadesátiprocentní úspěšnost hostů v šestkách znamenala navýšení poločasového rozdílu – 43:52.
Domácí ženy se ale ještě nevzdávaly, zlepšily obranu, dobře doskakovaly pod oběma  koši, proměnily většinu svých střeleckých pokusů a v poslední minutě se dostaly podruhé do vedení, o jeden bod. Následné šestkové hody na obou stranách vyrovnaly skóre v řádné hrací době na 60:60.
V prodloužení napětí stoupalo a na některých hráčkách už se podepisovala vyčerpanost a únava. Za pět minut hry nedošlo k žádnému trháku, a tak se schylovalo k druhému prodloužení. Obě lavičky hlasitě povzbuzovaly a přidali se i někteří fanoušci. Více sil a vůle měla nakonec benešovská děvčata, která po velkém dvouhodinovém boji zvítězila o dva body.

Body Benešova: Kratochvílová 19, Hřebíková 15, Koubová 13 (1 trojka), Bryndová 8 (1), Strnadová 7 (1), Němcová 6, Mazurová 4, Smetanová 2. Trestné hody: 29/19:37/25. Trojky: 3:4. Fauly: 31:26.

LUCIE VOSÁTKOVÁ