BENEŠOV – STRAKONICE B 55:53 PP

Do zápasu vstoupily domácí ženy skvěle a díky ostrostřelbě Strnadové se rychle ujaly vedení 16:2. Hostující hráčky však ukázaly svoji zkušenost a postupně bod po bodu náskok Benešova stahovaly.

Do poslední čtvrtiny šla domácí děvčata s již jen dvoubodovým náskokem. Poslední minuta přinesla velké drama, kdy se třikrát měnilo vedení. Deset sekund před koncem srovnala Koubová na 47:47. Poslední útok patřil hostujícím basketbalistkám. Krejčová svou dobrou pozici neproměnila, a tak se šlo do prodloužení. V něm měly pevnější nervy benešovské hráčky a vynutily si tak rozhodující třetí zápas na strakonické palubovce.

„Po famózním začátku jsme postupně dovolily Strakonicím návrat do zápasu a v závěru to bylo velké drama. Na konci základní hrací doby jsme měli pořádný kus štěstí. V prodloužení to pak bylo už o vůli," podotkl k zápasu kouč Benešova Jakub Malý.

Body Benešova: Strnadová 21, Kratochvílová 12, Hřebíková 10, Koubová 6, Hájková, Němcová 2, Remešová 2.

STRAKONICE B – BENEŠOV 46:42

Rozhodující zápas přinesl opět obranou bitvu, ve které skóre narůstalo velmi pomalu. Domácí tým dobře rotoval a častým zdvojováním přiváděl benešovské hráčky do úzkých. V poločase tak svítilo na tabuli na straně hostujícího týmu žalostných 13 bodů.

Do druhého poločasu vstoupily domácí ženy třemi trojkami v řadě a odskočily až na 20 bodů. Poté se však role otočily a místo pohodlné domácí výhry se zápas začínal dramatizovat.

V poslední čtvrtině nedovolily benešovské basketbalistky domácím po osm minut ani bod a dokázaly srovnat na 38:38. V koncovce však strakonické hráčky udržely pevné nervy a zvítězily 46:42.

„V prvním poločase jsme nebyli schopni proměnit ani jednoduché pozice a nekompromisní obrana domácích nám častokrát ani nedovolila vystřelit. Ve druhé půli holky předvedly svou vnitřní sílu a zdánlivě ztracený zápas málem překlopily do překvapivého vítězství. Štěstí jsme si ale vybrali v sobotu, a tak se radovaly domácí ženy," poznamenal k poslednímu sezonnímu zápasu benešovských žen Jakub Malý.

Body Benešova: Kratochvílová 16, Koubová 12, Hřebíková 7, Strnadová 3, Hájková a Němcová 2.