Benešovsko - Florbalové týmy Benešova odjely další kola svých soutěží.

4.10.2012

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

2. liga žen - Králův Dvůr

Athletics Praha - SK Florbal Benešov  2:5 (2:3, 0:0, 0:2)

Hráčky Benešova měly od samého začátku více ze hry a především díky rychlému přechodu do útoku na rozběhnutou Anetu Pernou, která stačila ještě v první třetině završit svůj hattrick, se zaslouženě ujaly vedení. Soupeřky však dokázaly držet krok, když dvakrát využily nedůsledného návratu útočníků na vlastní polovinu ke skórování. Ve druhé třetině pokračovala hra v obdobném duchu, Benešov střílel ze zajímavých pozic, ale většina projektilů mířila vysoko nad branku gólmanky týmu Athletics. V úvodu poslední části hráčky ve žlutomodrém vsítily dvě rychlé branky a zápas se už jen v poklidu dohrával.

Branky Benešova:  5. Perná (V. Radová), 8. Perná (Dvořáková), 12. Perná (Chmielová), 25. Perná, 27. V. Radová. Vyloučení: 1:1.

SK Florbal Benešov – FbK Wildcats Praha 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Benešačky oslabené o Pavlu Dvořákovou, která se v prvním utkání zranila, byly nuceny vzhledem k počtu zvolit ještě defenzivnější taktiku, přesto byla hra pro oko diváka vyrovnaná. Díky poklidné kombinaci se děvčatům dařilo kontrolovat míček, vypracovat řadu šancí a již v prvním dějství pořídit komfortní tříbrankový náskok. Hráčky Wildcats se však ve druhé třetině po vstřelené brance nastartovaly a začaly nepříjemně škrábat, když však neproměnily trestné střílení ani nabídnutou přesilovou hru, jejich drápky se zase obrousily. Ve třetí třetině aktivita obou týmů poklesla, hra se nesla v duchu řady nedovolených zákroků na obou stranách, z jedné velmi zdařilé kombinační akce na tři křižné přihrávky děvčata od Konopiště ještě kosmeticky upravila celkové skóre.

Branky Benešova:  2. Perná (Pazderová), 5. Šraierová (Chmielová), 9. Perná (Šraierová), 18. Perná (Pokorná), 28. Perná (Chmielová). Vyloučení: 1:2.

Drobnou kaňkou na výkonu v obou zápasech byla dvě neproměněná trestná střílení, následně v přesilové hře i přes maximální kontrolu míčku malé procento střelby a jedno zbytečné vyloučení za oplácení po přestupku, který rozhodčí neodpískali. Z toho je třeba se poučit. To nic nemění na faktu, že výsledky obou utkání hovoří za vše a jsou naprosto zasloužené.

Sestava Benešova: Slámová Renata (G), Radová Veronika, Chmielová Barbora, Perná Aneta, Pokorná Barbora, Dvořáková Pavla (1. zápas), Nováková Jitka, Pazderová Jitka, Šraierová Veronika. Trenér: Hlaváček Karel.

Muži C – PH+SČ soutěž, divize F - Unihoc Aréna Praha

SK Florbal Benešov „C" – FBC Hornet Praha  5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

SK Florbal Benešov „C" – FbC Rippers Praha 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)

Na hradě Český Šternberk ožily historické postavy

Český Šternberk - Na vlastní oči se v doprovodu historických osobností z rodu Sternbergů seznámili zájemci s historií hradu Český Šternberk. V sobotu 21. října mohli přítomní navštívit komentovanou prohlídku, při které se potkali třeba s rodiči současných majitelů hradu nebo s Václavem ze Sternberga.

Děti pouštěly draky nad sázavským kopcem Skřivánek

Sázava - Sobotní slunečné odpoledne přímo vybízelo k účasti na Drakiádě v Sázavě, kterou pořádalo místní Rodinné Centrum Putti na kopci Skřivánek.

Votice potřetí za sebou doma prohrály

Votice – V 11. kole fotbalové I. A třídy ve skupině A nestačily Votice na umělé trávě na lídra tabulky z Hřebče, ale zápas se musel divákům líbit, když viděli řadu šancí.

Podnapilá žena obtěžovala sousedku v Jankově

Jankov - Podnapilá žena v Jankově se nedala odbýt a stále se snažila dostat do domu sousedky, která byla v tu dobu zamčená u sebe doma. Proto v sobotu 21. října kolem 17. hodiny vyjely do ulice Karlova složky integrovaného záchranného systému. Před samotným příjezdem na místě hlídkovala státní policie.