Junior Kralupy B - BC Benešov B 42:58

Základní pětka benešovských žen L. Mazurová, M. Mazurová, Brázdová, Richtrová a Balatová měla velmi dobrý vstup do utkání a již ve 3. minutě vedla 10:3 a po první čtvrtině měla jedenáctibodové vedení. Ve druhém dějství se domácí děvčata zlepšila, Benešačky byly zbytečně nervózní a nedařilo se jim v útočné fázi. Avšak obrana fungovala na výbornou a nedovolila domácím z náskoku moc umazat, a tak byla stav v poločase 19:27.

Ve třetí čtvrtině pokračoval úporný boj z obou stran, čtvrtina byla vyrovnaná i bodově. Vstup do čtvrté čtvrtiny měl Junior velmi dobrý a stáhl na 40:44. Až do 37. minuty byl zápas dramatický 42:47. Jenže závěr měly ve své moci Benešačky, dobrou osobní obranou a rychlými protiútoky vyhráli poslední tři minuty 11:0 a v zápase, který moc basketbalové krásy nepřinesl si připsali velmi důležité vítězství.

Trenér Benešova B Jiří Mazur zhodnotil souboj o první příčku. „Čekalo nás velice těžké utkání. Navíc ráno onemocněla Verča Mašková, která je první rozehrávačkou. Musím však holky pochválit za předvedenou hru, zvláště v první čtvrtině hrály famózně a domácím nic nepovolily. Druhá čtvrtka se nám naopak nevydařila v útočné fázi. Ale na druhou stranu to holky oddřely v obraně a nedovolily domácím se dostat zpět do zápasu. Třetí část byla velmi vyrovnaná a ve čtvrté jsme od šesté minuty dominovali a dovedli utkání do vítězného konce.“

Body Benešova: M. Mazurová 21, L. Mazurová 14, Kotová 8, T. Němcová 8, Brázdová 4, Richtrová 2, Balatová 1. Rozhodčí: Nesvadba, Bukovský. Trojky: 2:0. TH: 19/10:19/14. Fauly: 17/16. Čtvrtiny: 10:21, 9:6, 12:13, 11:18.

BC Benešov B - Junior Kralupy B 65:42

V neděli již mohla benešovská rezerva rozhodnout o postupu do baráže o 2. ligu. Domácím ale první čtvrtina moc nevyšla (12:12). Vstup do druhé čtvrtiny měla domácí děvčata přece jen lepší a šňůrou osmi bodů se dostala do vedení 20:12 a v poločase vedla 27:20. Ve třetí čtvrtině se hráčky Kralup pokusily utkání zlomit, když snížily ve 24. minutě na 31:26, ale to bylo vše. Poté Škvorová trefila trojku a odstartovala domácí bodovou šňůru 13:0. Ve čtvrté čtvrtině se utkání již jen dohrávalo z povinnosti a Benešačky vítězstvím stvrdily vítězství v přeboru a mohou se tak již připravovat na boje v baráži o 2. ligu.

Kouč benešovských hráček Jiří Mazur dodal k utkání. „Chtěli již rozhodnout o postupu do baráže. V první čtvrtině bylo na holkách vidět, že toho po sobotě mají plné zuby, a tak nám trvalo trošku déle, než jsme se dostali do tempa. Od druhé čtvrtky již hrály vcelku dobře, což se také projevilo na skóre. Ve třetí části jsme šňůrou 13:0 rozhodli o výhře. Byla to utkání o obranách a chválím holky a děkuji za předvedený výkon. I když se jim nedařilo, tak velkou bojovností a dodržením taktických pokynů to zvládli a gratuluji jim k postupu k postupu do baráže,“ chválil své ovečky kouč a poznamenal: „V posledních dvou zápasech se již můžeme basketem bavit a brát je jako dobrou přípravu na souboje v baráži. Dva ze tří kroků jsme si již splnili a já věřím, že i ten třetí, byť nejtěžší, zvládneme.“

Body Benešova: M. Mazurová 24, Brázdová 11, Kotová 11, L. Mazurová 10, Škvorová 5, Mašková 4. Rozhodčí: Hanuš, Baloun. Trojky: 1/1. TH: 16/12:14/9. Fauly: 15/14. Čtvrtiny: 12:12, 15:8, 29:13, 9:9.