Mladí olympionici budou rozmístěni po městech Pardubického kraje, a to v Litomyšli, kde bude také olympijský dům, České Třebové, Vysokém Mýtě, Chocni, Letohradu, Čenkovicích a na Dolní Moravě. Očekává se účast dohromady až 1722 sportovců, trenérů, servismanů a vedoucích výprav.

I okres Benešov má želízka v ohni. Jedním je taneční pár Adam Slepička a Jana Klápová, který působí v tanečním klubu Salta Jitky a Karla Maršálkových. Nominaci za Středočeský kraj si zajistil díky nejlepším výsledkům v tanečních soutěžích za rok 2017, když byl první ve své kategorii ve všech třech soutěžních disciplínách (standart, latina, 10 tanců).

Oba dvanáctiletí tanečníci budou na olympiádě nejmladším párem, proto se od nich neočekává umístění na pódiu, ale nejsou rozhodně bez šance na dobrý výsledek pro Středočeský kraj. Před odjezdem na Olympiádu absolvovali soustředění v Ostravě, kde se připravovali společně s dalšími tanečními páry z celé republiky.

Během loňského roku se propracovali v celorepublikovém žebříčku až na současné třetí místo ve standardních tancích, pátí byli v latinských tancích a čtvrtí v 10 tancích (kombinace latiny a standartu). Od ledna se díky těmto výsledkům dostali do reprezentačního týmu České republiky, což je pro oba vysněný cíl.

Napilno budou mít i po návratu z Olympiády, protože se ihned budou účastnit Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích, které se koná v sobotu 3. února v pražské Lucerně.

Benešovsko budou za Středočeský kraj ještě zastupovat šachisté Vlašimi Jakub Vojta a Richard Mládek, v rychlobruslení lední hokejistka Benešova Kateřina Dvořáková.

Závěrečný ceremoniál je v pátek 2. února.

PETR SLEPIČKA