Individuální hra jednotlivců je dlouhodobě největší slabinou ligového družstva Šacungu, což potvrzuje i tato sezóna. Na šampionát proto nominovaná trojice odjížděla bez přehnaného optimismu. Navíc kvůli zranění doma zůstal momentálně nejlepší singlista klubu, Truc.

První komplikaci hráčům vystavilo počasí. Déšť je vyhnal ze Střeleckého ostrova do dvou sportovních hal. Nejméně se na šampionátu z benešovských hráčů vedlo Jakubu Fürbacherovi, který ve tříčlenné základní skupině poměrně lehce padl jak s Klaudym (Start), tak Kurkou (Vsetín). O něco lépe na tom byl jeho bratr Adam, který ve skupině sice podlehl Bíbrovi (Karlovy Vary), kdy promarnil i vedení 5:0 v prvním setu, ale zdolal Stařičného (Vsetín) a postoupil.

Stříbro na 61. ročníku Šacung Cupu vybojovala domácí sestava Nikolase Truce, Luďka Dvořáka a Adama Fürbachera.
OBRAZEM: Nohejbalisté Šacungu vybojovali na domácím turnaji stříbro

Vilém Ungermann mladší se ve čtyřčlenné skupině popasoval s Dvořákem (Vsetín), ale podlehl na Beránka (Slaný) i obhajujícího Kalouse (Čakovice) a s turnajem se loučil. Adam Fürbacher měl v osmifinále hratelného protivníka, jednoho z příležitostných singlistů Kurku. Jenže ani vedení 7:5 v rozhodujícím setu nestačilo a pomstu za vyřazení bratra Jakuba nedokonal. Skončil tak v osmifinále na děleném 9.-16. místě.

„Necítil jsem se vůbec špatně a věřil jsem si. Ve skupině jsem první set měl favorizovaného Bíbra na lopatě, ale pak přišla série chyb, které mi bohužel byly osudnými i v dalším zápase s Kurkou, kde jsem ve třetí sadě vyrobil zbytečné chyby a soupeř ještě stihl vývoj otočit. Je to škoda, protože do osmičky bylo blízko,“ řekl benešovský hráč.

Konečné pořadí turnaje:
1. J. Kalous (TJ AVIA Čakovice)
2. Hanus (MNK mobilprovás Modřice)
3. Kolenský (TJ Spartak Alutec KK Čelákovice)
4. Hron (SK Liapor Karlovy Vary)