PODĚBRADY – BENEŠOV 62:53 (20:5, 7:26, 14:11, 21:11)

V Poděbradech se hostující hráčky probraly až ve druhé čtvrtině, kterou zahrály výborně a hlavně díky zónové obraně v poločase vedly 31:27. „Do zápasu jsme vstoupily velmi špatně, nešla nám souhra střelba, ani v obranné části to nefungovalo. V pauze mezi čtvrtinami jsem holky povzbuzoval, že je do konce ještě daleko. Změnili jsme obranu, v útoku nám najednou začalo téměř vše vycházet a přidali jsme neskutečnou bojovnost," popsal první poločas Mazur.

Po přestávce se hrál vyrovnaný zápas, až v závěru strhly domácí hráčky výhru na svou stranu. „Zápas jsme si na konci zkazili zbytečnými chybami, ale to prostě ke sportu patří. Musím ale holky pochválit, jak zvedly," poděkoval kouč.

Body Benešova: M. Mazurová 21, Šedivá 7, Němcová 7, Landová 5, Malá 4, Hrušková 4, Chotašová 3.

NYMBURK – BENEŠOV 56:46 (12:16, 19:4, 9:11, 16:15)

Nymburk byl druhý den s Benešovem posílen o dvě hráčky ŽBL Hamplovou a Mocovou a prvně jmenovaná byla s 21 body rozdílovou hráčkou. Hostující basketbalistky začaly dobře, ale propadly ve druhé čtvrtině a v poločase prohrávaly 20:31. „Do zápasu jsme vstoupili skvěle a soupeřky nemohly najít na naši obranu recept. Druhá čtvrtka byla naší katastrofou, sedla na nás deka a nedařilo se vůbec nic," posteskl si Mazur.

Ve druhém poločase to vypadalo pro domácí na pohodový zápas, které ve 32. minutě vedly rozdílem 18 bodů. Jenže poté se hostující hráčky neskutečně zvedly a minutu a půl před koncem stáhly deficit na tři body. Závěr ale stejně jako v Poděbradech nezvládly. „Ve třetí čtvrtce jsme byli o malinko lepší, ale měli jsme střeleckou smůlu. Na začátku čtvrté čtvrtky už to s námi vypadalo špatně, ale holky neskutečně zabojovaly, dřely a do zápasu se vrátily. V závěru to vypadalo nadějně, ale špatně jsme vyřešili tři útoky a domácí nás potrestali," povzdechl si kouč Benešova.

Body Benešova: Malá 15, M. Mazurová 12, Hrušková 8, Němcová 5, Chotašová 3, Šedivá 2, Balatová 1.