V závěrečných dvou ligových domácích utkáních základní části se benešovské starší dorostenky představily proti velice těžkým soupeřům. V sobotu změřily síly s Mladou Boleslaví a v nedělním dopoledni s Brandýsem nad Labem. Obě utkání nakonec zvládla na jedničku a již s předstihem se dostala do finálové čtyřky.

BC Benešov – Mladá Boleslav 70:66
Domácí hráčky do zápasu nastoupily se základní sestavou – sestry Mazurovy na pozici podkošových hráček s Maškovou na rozehrávce a na pozici křídel do utkání vyběhly Landová a Balatová. Od první minuty se hrál pohledný basketbal, o který se zasloužila obě mužstva. Vstup do utkání vyšel nadmíru dobře domácím děvčatům a nápaditými kombinacemi plnými pohybu se ve 3. minutě dostala do vedení 12:2. Ovšem další tříminutovka patřila hostujícím hráčkám a v 6. minutě byl stav 14:13. Vyrovnaná partie pokračovala a obě družstva se přetahovala ve vedení. Po první čtvrtině vedly Benešačky 20:18. Do druhé části opět vstoupily lépe domácí (24. minuta – 28:22). Hostující hráčky zpřesnily však obranu, zvýšily agresivitu a v poločase byla stav 33:30. Do třetího hracího období ovšem vlétly mladoboleslavské dorostenky jako uragán a během dvou minut převážily stav na svoji stranu (33:37). Benešačky ovšem nepanikařily, trpělivou hrou udržovaly se soupeřem vyrovnanou partii, což se jim vyplatilo v prvních dvou minutách poslední čtvrtiny, kterou vyhrály 7:0. Mužstva se poté začala tahat o vedení. Ve 36. minutě se Boleslav ujala vedení 63:58 a zdálo se být rozhodnuto. Jenže za tři minuty vedly domácí hráčky o bod. Drama vrcholilo. Kubínová dostala opět Boleslav do vedení, ale Michaela Mazurová otočila kormidlem opět na benešovskou stranu – 67:66. Devatenáct sekund před koncem nedala nejlepší hráčka hostí Kubínová ani jeden trestný hod. Devět sekund před koncem byla v úniku faulovaná Michaela Mazurová, což neunesla Kubínová a ke dvěma trestným hodům darovala Benešovu díky technické chybě další dva. Ze čtyř pokusů se Michaela Mazurová zmýlila jen jednou a upravila na konečných 70:66.

„Do zápasu jsme vlétli ve velkém stylu až jsme z toho měli hrůzu, jak nám to vše vychází. Soupeř však zpřesnil jak obranu, začal se prosazovat v útoku a zápas byl až do samého závěru velice vyrovnaný. Jsem rád, že holky utkání perfektně zvládly po psychické stránce, hlavně v závěru. Hrály až do samého konce velice trpělivě, koncentrovaně a nebláznily. A to se jim vyplatilo. I když nutno podotknout, že nám k tomu svou technickou chybou pomohla i hostující Kubínová. Hrál se ovšem velice pěkný basket a chceme holkám poděkovat za velice kvalitní výkon,“ zářil po zápase trenér Benešova Jiří Mazur.

Body Benešova: Martina Mazurová 22, Michaela Mazurová 19, Mašková 11, Landová 10, Strnadová 7. Trojky: 2:2. TH: 35/24:20/8. Čtvrtiny: 20:18, 13:12, 14:20, 23:16.


BC Benešov – Brandýs n. L. 66:56
Hosté přijeli do Benešova s odhodláním domácí potrápit a zvítězit. Vstup do zápasu také měly hráčky Brandýsa velice dobrý (0:5). Domácí děvčata byla zaskočena dobrou zónovou obranou soupeře. Po time outu Benešačky zrychlily hru a během pěti minut si vzaly vedení na svou stranu (14:8). Brandýs nic nevzdával a do konce čtvrtiny se snížil na 20:18. Ve druhém hracím období byly aktivnější domácí hráčky, udávaly tempo utkání a diktovaly vývoj (37:31). Nástup do třetí čtvrtiny Benešačky prospaly a Brandýs se dostal na dostřel (24. minuta – 40:39). Přišla však silná pětiminutovka domácích děvčat, která zpřesnila obranu, tak, že se hostující hráčky neprosadily. Benešačky získaly dvanáctibodový náskok a zdálo se být rozhodnuto. Jenže hostující hráčky se snažily z výsledkem zápasu ještě něco udělat a ve 35. minutě snížily skóre na rozdíl pouhých šesti bodů. Benešačky si ale výhru nenechaly vzít a s předstihem si tak potvrdily svou účast ve finálové čtyřce dorostenecké ligy.

„Opět se na naší palubovce představil velice kvalitní celek. Bylo to velice těžké utkání i s přihlédnutím k tomu, že jsme měli v nohou zápas s Boleslaví a Brandýs měl volný los. Začátek zápasu se nám nepovedl i díky dobře hrané obraně soupeře. Po domluvě v oddechovém čase se hra zlepšila a předváděli jsme velice kvalitní výkon, který byl podpořen i bojovností. Holkám patří dík za to, jak obě utkání zvládla. Hlavně jejich závěry. Potvrdili jsme si tak účast v zápasech o první až čtvrté místo, což je veliký úspěch a ještě se popereme o co nejlepší umístění,“ věří trenérka Benešova Ludmila Mazurová.

Body Benešova: Michaela Mazurová 19, Martina Mazurová 14, Mašková 12, Strnadová 6, Votrubová 5, Landová 4, Balatová 2, Včeláková 2, Platilová 2. Čtvrtiny: 20:18, 17:13, 16:11, 13:14. Trojky: 3:3. TH: 17/13: 19/13.