PLZEŇ – VLAŠIM 3:6

Od samotného začátku Vlašim prokazovala svoji kvalitu a skóre otevřela v 7. minutě Střechou z první přesilovky. Následně viděli diváci šance hlavně na straně hostů, ale gólu se dočkali až v úvodu 22. minuty, když Topolánek využil většího prostoru na hřišti při hře čtyři na čtyři. O chvíli později v pohodě hrající hosté přidali z početní výhody třetí branku díky Wróbelovi, který zakončil akci Blažka s Konečným.

Domácím se naopak hra v početní převaze moc nedařila a v úvodu třetí třetiny je opět potrestal Wróbel. Následně se na hrací ploše přiostřilo a flustrovaný Benedikt dostal za zákrok na Juráčka trest do konce utkání. Plzeňští se dočkali branky až ve 39. minutě tvrdou střelou Valenty, na což zareagoval za 35 vteřin při přesilovce pět na tři Slanina – 1:5. Jenže Plzeň za necelou minutu snížila z trestného střílení bekhendovým blafákem Vodrážky. V koncovce poměrně vyhroceného utkání se dočkali diváci ještě dvou branek. Nejprve se trefil explzeňský Průcha do branky svého bývalého týmu a na konečných 3:6 upravil Vágner.

„Utkání jsme měli pod kontrolou a byli lepším týmem. Mrzí mě však konec zápasu, kdy se to trochu zvrtlo a s hokejbalem to nemělo moc společného. Naštěstí jsme to zvládli a jen doufám, že nebudeme mít nějaké zraněné hráče," věří trenér Vlašimi Václav Čičatka mladší a pro hokejbal.cz dodal k prvnímu místu po základní části: „Je to pro nás velký úspěch a ocenění celého roku, ale za výkony jsme si ho zasloužili. Tento úspěch nám chyběl, ale nic to neznamená. Bylo také několik týmů, které uspěly v základní části a pak v play off vyhořely. Takže musíme být stále nohama na zemi."

Branky: 38:09 Valenta (Gřonka), 40:50 Vodrážka TS, 44:42 Vágner (Valenta) – 6:36 Střecha (Wróbel, Gärtner) PP, 21:06 Topolánek (Střecha), 27:02 Wróbel (Blažek, Konečný) PP, 31:56 Wróbel (Konečný), 39:46 Slanina (Bartejs) PP, 43:33 Průcha (Slanina) SH. Rozhodčí: Boháček, Hrazdira. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. Oslabení: 0:1. Střely: 23:24. Diváci: 80. Třetiny: 0:1, 0:2, 3:3.