KUTNÁ HORA – BC BENEŠOV 55:47

Utkání v Kutné Hoře bylo přetahovanou a moc basketbalové krásy se nenašlo. Domácí využívali malé tělocvičny a úzké rotace hostů k celoplošnému presinku. Benešáci si s ním však dokázali většinou dobře poradit a v poločase drželi těsné vedení – 19:21.
Třetí čtvrtina vycházela hostům na výbornou. Zlepšená obrana a také bodový přísun všech hráčů znamenaly odskočení až na desetibodový rozdíl – 26:36. Když se zdálo, že benešovští junioři zasadí domácím poslední úder, přišel nepochopitelný kolaps. Hosté ztratili v poslední minutě několik míčů a doslova darovali domácím návrat do zápasu – 34:36.
Kutnohorští povzbuzeni minisérií, přejeli Benešov i v poslední čtvrtině, když využili nepozornosti v hostující obraně. Jednoduché koše se špatnou střelbou měly za následek výhru domácích v poslední části v poměru 21:11 a celkově 55:47.

Body Benešova: Hoang 11, Český 10, Růzha 9, Procházka 8, Proskovec 3, Dinh Huu 2, Strejc 4.

BC BENEŠOV – KUTNÁ HORA 37:42

V benešovské odvetě se obraz hry nezměnil. Kutnohorští překvapili zónovou obranou, která dělala domácím velké problémy. Špatné procento střelby, nulový obranný doskok, měly za následek, že si hosté udržovali po celý zápas vedení a nakonec vyhráli o pět bodů.

Očima trenéra

„Zápasy se nám hrubě nevydařily. Bohužel je to jen odraz aktuální morálky na trénincích. Kluci si mysleli, že všechno půjde tak nějak samo. Spoléhají se pouze na individuality v našem týmu místo toho, aby sami chtěli brát zodpovědnost za výsledek. V obou zápasech nás srážely hloupé individuální chyby, jakou jsou nepozornosti v přihrávce nebo doskok. Když k tomu připočteme nulový útok a žalostnou střelbu a můžeme být rádi, že jsme ani v jednom zápase neschytali debakl," zlobil se po zápase trenér benešovské devatenáctky Tomáš Masár.

TOMÁŠ MASÁR