Zápas Arsenalu byl jen pro silné povahy

Neveklov – Druholigoví futsalisté Arsenalu Benešov se po výhře nad Chotěboří opět představili v domácí hale v Neveklově, tentokrát proti Ústí nad Labem. V prvním poločase předvedli parádní futsal a do kabin šli s pětibrankovým vedením. Kdo si myslel, že vedení domácích bude narůstat a hosté zápas již jen odchodí, tak se krutě zmýlil. Ústečtí zápas zdramatizovali a dokonce si mohli odvézt bod, ale Babka penaltu Krokovi chytil a nakonec pomohl k těsné výhře domácích tenisovým tiebreakem.

18.10.2014

Ilustrační fotoFoto: Ivan Vondrák

ARSENAL BENEŠOV – ÚSTÍ NAD LABEM 7:6

Zápas začal ve vysokém tempu se šancemi a ne malými na obou stranách, hráči prostě nedostali míč ani do prázdné branky, v čemž vynikl Páv jenž obešel vše, co stálo před ním i brankáře, ale z půl metru trefil tyč prázdné branky. Až v 6. minutě se pohnulo skóre, když nastřelený míč Páva dobře zastínil Šindelář a balón doputoval do sítě. Netrvalo dlouho napálil míč Lukáč do tyče a tentokrát již Páv rozvlnil síť prázdné branky. Domácí byli nahoře, dobře pokryli nebezpečného Kroka a podnikali rychlé akce. Jenže v 11. minutě propadli, dva hráči se objevili před Babkou a Paseka snížil na 2:1. Vzápětí ale dodal Žáček po brejku s V. Pohorským klid na domácí tenisky. Arsenalští opanovali hru, šance ale neproměňovali, po přestřelení Žáčka prázdné branky z půl metru jen všichni kroutili hlavami, co je všechno možné. Jenže v závěru poločasu přišel fičák v podobě tří gólů domácích. Nejprve Křemen po individuální akci zahrál z úhlu brankáři na housle, vzápětí Šimáček dorážkou střely Lukáče do tyče, v poslední vteřině V. Pohorský a šlo se do kabin za stavu 6:1.

Kdo si myslel, že je rozhodnuto, krutě se zmýlil. Ač se v kabině Arsenalu upozorňovalo na špatné začátky druhého poločasu bylo to houby platné. Poláček po akci dva na jednoho, Krok z dálky a po brejku a v 26. minutě to bylo 6:4. Hosté začali hrát vabank a domácí se dostávali do brejkových akcí, ale špatně je řešili nebo je vychytal výborný Bekiu. Na druhé straně i Babka držel akci Arsenalu. Jenže ve 34. minutě nestačil na tečovanou střelu Černohorského – 6:5. Vzápětí Páv nedal desetimetrový kop, aby V. Pohorský do prázdné branky po brejku s Šindelářem dodali trochu klidu do řad Arsenalu. Následně nedal Šindelář desetimetrový kop, aby hostující Paseka z úhlu překvapil Babku – 7:6. Pro domácí mohlo být ještě hůř. Ve 39. minutě na ně byla na řízena penalta, ale Kroka vychytal Babka. V závěru již hráči Arsenalu těsnou výhru uhájili.

„Do utkání jsme vstoupili výborně, Ústí jsme přehrávali a dobře jsme pohlídali nejlepšího hráče hostů Kroka, což se také projevilo na skóre první půle, když jsme soupeře v závěru přehráli a po zásluze vedli o pět branek. Ve druhé půli nás opět stihl obvyklý čtyř až pětiminutový zkrat jako v předcházejících zápasech. Dostali jsme tři slepené góly na 6:4. Musíme se na to více zaměřit, teď ale nevím jak se toho zbavit. Dostali soupeře na nohy, při hře vabank Ústí zlepšilo pohyb a zaslouženě nás dotahovalo. Přestala nám bohužel fungovat spolupráce v útoku, kde jsme zazdili několik příležitostí, což nás stálo síly v závěru utkání. Nakonec můžeme být rádi, že hosté v závěru z penalty zápas nezremizovali. Můžeme poděkovat brankáři Tomáši Babkovi, byť dostal dvě nebo tři laciné branky, v závěru nás podržel skvělými zákroky. Udrželi jsme těsnou výhru, která si myslím, že je za první půli zasloužená," oddechl si po zápase trenér Arsenalu Otto Kovář, jenž měl ještě čtvrthodiny po zápase vysoký tep.

Branky a asistence: 6. Páv (Šimáček), 10. Páv (Lukáč), 11. Žáček (V. Pohorský), 19. Křemen, 20. Šimáček (Lukáč), 20. V. Pohorský, 35. Pohorský (Šindelář) – 11. Paseka (Krok), 24. Poláček (Krok), 25. Krok (Kremr), 26. Krok (Černohorský), 34. Černohorský (Kremr), 37. Paseka (Tichý). Rozhodčí: Mráz, Štěřík. ŽK: Žáček – Tichý, Černohorský. Poločas: 6:1.

Arsenal Benešov: Babka – Šindelář, J. Pohorský, Hampešt, Lukáč, Žáček, Páv, V. Pohorský, Křemen, Šimáček.

18.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Veronika Vrecionová.

Veronika Vrecionová: Vesnickým obchodům a hospodám velmi ublížilo zavedení EET

První akce s názvem Recyklošití v Pyšelích.
40

Staré oděvy se v Pyšelích proměnily v pomůcky pro postižené děti

Zaječický masopust neurčuje církevní kalendář, ale ten muzikantský

Zaječice /FOTOGALERIE/ – I když se už opět tradiční zaječický masopust i letos konal takříkajíc s křížkem po funusu, tedy po Popeleční středě, což je začátek postního období před Velikonocemi vycházející tentokrát na 14. února, jeden z jeho iniciátorů, Martin Láska, má pro tuhle zvláštnost logické vysvětlení.

Velvarským návštěvníkům zazpíval v Benešově kanár

Benešov /FOTOGALERIE/ – Třetiligoví fotbalisté Benešova ani v šestém přípravném zápase neprohráli, tentokrát na své umělé trávě rozstříleli divizní Velvary tenisovým kanárem, když se dvakrát trefil střelec posledních dvou zápasů Michal Rataj (čtyři góly), po jedné brance přidali Engelmann, Turek, Filip a Esomba. „Je to krásný výsledek, ale stále je ve hře spousta nepřesností,“ dodal po vysoké výhře trenér Benešova Roman Veselý.

Maturitní ples studentů oktávy Gymnázia Benešov

Benešov – Až k maturitnímu plesu se po dlouhém, osmiletém studiu propracovali studenti Gymnázia Benešov. Studentský bál se konal v pátek 16. února v Kulturním domě Karlov a všem při něm zahrála kapela Unisono.

OBRAZEM: Sázavští fotbalisté vyměnili dresy za obleky

Sázava - Fotbalový Klub Kavalier Sázava uspořádal v pátek 16. února tradiční Fotbalový ples. Jako místo konání zvolil místní Společenský dům. O hudební stránku večera se postarala skupina TaHiMel, která svůj úkol zvládla opravdu na výbornou.