SK Florbal Sloane Park Benešov - x3m team SSK Future 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Do zápasu nastoupila benešovská děvčata, jak je v poslední době zvykem, v okleštěné sestavě. Byť bez obránkyň Hejzlarové a Majerové, přece jen s trvalým „zdravým jádrem“ v čele s Matuškovou, Chmielovou, Kalinovou a Loudovou. Do branky byly tentokrát připraveny dvě brankářky – Heralová a Červová, které se rovným dílem podělily o čas strávený ve své svatyni.

Vzhledem k vývoji soutěže již nemají benešovská děvčata praktickou naději na zisk medaile, ale nebudou v soutěži již horší než šesté. I z tohoto důvodu bylo k zápasu přistoupeno bez emocí a zbytečných očekávání. Šlo o to podat dobrý výkon, zahrát si hezký florbal a vrátit se domů bez zranění.

Na začátek zápasu nastoupila do branky Heralová, kdy před ní se střídaly tři hráčky v obraně a to Barbory Chmielová, Kalinová a Pokorná. V útoku se točily čtyři hráčky, a to Matušková, Loudová, Hrabětová a Panušková. Opět se potvrdilo, že čím méně benešovských hráček přijede na zápas, tím lepší a kompaktnější výkon podají. Nicméně po první třetině prohrávaly 0:2.

O přestávce došlo ke změně v rozestavení hráček, kdy se na svých postech vyměnily Hrabětová s Pokornou. Hra se tím změnila k lepšímu, i když ve 2. minutě zvýšilo Future na 0:3. Přesto se benešovské žákyně dokázaly vyburcovat k velmi dobrému výkonu, který byl okořeněn brankou Simony Matuškové po nahrávce Báry Pokorné. Škoda jen, že předchozí i následující velmi dobré šance neskončily gólem.

V polovině zápasu se vyměnily benešovské brankářky, když obě podaly velmi dobrý výkon. Kristýna Heralová i Kája Červová předvedly řadu výborných zákroků a jejich výhozy směřovaly nebezpečně na nabíhající Simonu Matuškovou, které v mnoha případech chybělo velmi málo k překonání brankářky Future. Přesto ve třetím dějství skórovaly jedinkrát soupeřky a i přes závěrečný tlak Benešova se již skóre nezměnilo - 1:4.

I přes tento výsledek lze zápas hodnotit velmi pozitivně. Chybělo jen to příslovečné štěstíčko, protože v počtu střel benešovská děvčata nezaostávala za soupeřkami, nicméně střely směřovaly doprostřed brány, kde je pokryla brankářka Future.

Branka Benešova: Matušková (Pokorná).

SK Sloane Park Benešov: Heralová, Karolína Červová – Chmielová, Hrabětová, Kalinová – Matušková, Loudová, Panušková, Pokorná.

Trenéři: Matuška, Panuška, Suk.

LUDĚK ČERV