Benešovskou stopu zanechal Michal Krunert z Vlašimi, jenž se stal se spoluhráči ze Stříbra, kde hostuje ze Šacungu Benešov, mistrem republiky. Završil tak výborný rok, již předtím bral titul i ve dvojicích a bronz v singlu.

Po herní a výsledkové stránce turnaj potvrdil, že nejlepší mládežnický nohejbal se hraje na západě Čech, konkrétně ve Stříbře. Titul si z Karlových Varů odvezli Michal Krunert s Lukášem Tolarem, Dominikem Nozarem a Davidem Němčákem, pro Krunerta s Tolarem to přitom nebylo první letošní mistrovské zlato.

Poprvé si na nejvyšší příčku došli (s Pavlem Gaszczykem) koncem září na Mistrovství ČR dvojic mladších žáků v Nymburce. A připočteme-li k dvěma zlatým, bronz Michala Krunerta z mistrovství republiky mladších žáků v singlu, vyjde jako nejúspěšnější tým mladších žáků v republice jednoznačně Baník Stříbro.

Nadvládu stříbrských žáčků nad zbytkem startovního pole dokládají nejlépe jejich výsledky. Za celý den neztratili ani set, své soupeře poráželi rozdílem více než třídy a šampionátem prošli s ohromujícím skóre míčů 100:39. Jediným soupeřem, se kterým měli více práce, byli kluci ze Vsetína, kteří s nimi v semifinále prohráli 5:10 a 8:10. Zápas stál Vsetíňáky tolik sil, že pak nezvládli boj o bronz s Hlavencem. Většina přítomných v hale označila semifinálový duel za nejhezčí z celého dne a předčasné finále.

S tím i souhlasí majitel zlaté medaile Michal Krunert. „Byl to určitě nejtěžší zápas. Ve druhém setu jsme prohrávali 5:8, ale nevzdali jsme se, výsledek otočili a postoupili do finále," radoval se kmenový hráč benešovského Šacungu hostující ve Stříbře, který si nejvíce ze tří letošních medailí z MČR cení právě té z trojek z Karlových Varů.

Rozhovor s Michelem Kunertem je ve středečním (25.11.) vydání Beneešovského deníku. 

JIŘÍ LINHART