Český pohár Mezinárodní velká cena Brna

V Brně se konal asi největší turnaj pro kategorie mládeže a došlých. Bjovalo zde více jak 1 200 závodníků a závodnic ze 14 zemí.

Nikdo z benešovské čtveřice se neprobojoval na stupně vítězů. Nejvýše se dostala Andrea Maršíčková, která obsadila sedmé místo.

Jan Pikora doplatil na los, když hned v úvodním kole těsně po boji prohrál s pozdějším vítězem z Rakouska a obsadil jedenáctou příčku. 

Lukáš Novák měl výborný vstup do turnaje, v prvním kole se nezalekl protivníka s vyšším páskem a porazil ho v prodloužení. Ve druhém kole ale přes velkou snahu prohrál, a protože soupeř byl poražen v dalším kole Lukáš do „opravných kol“ již nezasáhl.

Jakub Maršíček prohrál v úvodním kole, a tím i pro něho turnaj skončil. 

4. kolo Polabské ligy v Novém Bydžově – tři bronzové medaile

V Novém Bydžově se devět nejmladších judistů a judistek SKP Judo Benešov snažilo vybojovat „stupně vítězů“. Povedlo se to trojici z nich.

Daniela Čuříková si odvezla bronzovou medaili za statečný výkon, kterým vzdorovala zkušenějším soupeřkám.

Míša Čuříková po velmi dobrém výkonu vyhrála skupinu, když si poradila s rozdílnými soupeřkami. V následném pavouku však v semifinále, po dobrém začátku, nezvládla boj na zemi a i ona skončila třetí.

Třetí bronzovou medaili vybojoval Matěj Benák, který výborně začal. Dva soupeře ve skupině porazil na ippon před limitem a rozhodující boj s medailistou z M ČR Poulou prohrál jen těsně. V následném pavouku i pro něho znamenalo stop semifinále, kde vyrovnané utkání prohrál až v prodloužení.

Další již na medaile nedosáhli. Nejblíže byl Adam Filip, který postoupil ze skupiny a po velmi dobrém výkonu v prvním kole porazil prvního ze skupiny A. V semifinále však soupeři podlehl, poražen odešel i z boje o bronz a skončil tak pátý.

Jakub Dvořák, Ema Doležalová, Jakub Maršíček, Vojta Kopřiva a Kája Rydvalová obsadili po jedné výhře a dvou prohrách ve skupinách, třetí, nepostupová místa a do dalších bojů nezasáhli. Nikdo z nich však výkonem a snahou nezklamal.

ALEŠ PIKORA