Velmi kvalitní OTS a Tenisáky v boji o titul navíc doplňuje tradiční klub Arsenal Benešov, který hrál dlouhodobě vyšší soutěže. Deník vyzpovídal ústřední postavy favoritů soutěže, které nastínily své cíle a plány do sezóny.

Petr Naňák (OTS Benešov)

V loňské sezóně se vám podařilo po 16 letech vyhrát titul okresního přeborníka. O titul jste bojovali do posledního kola. Jaké cíle si dáváte do nové sezóny? Přeci jen se říká, že obhájit titul je daleko těžší než ho vyhrát poprvé.
Cíle máme samozřejmě ty nejvyšší! Ale nebude to jednoduchá sezona, protože loni jsme neměli slabé chvilky a scházeli se vždy v dostatečném počtu. Naším cílem je být minimálně na bedně.

Proběhly nějaké zásadní změny v kádru?
Přišli jsme o nejlepšího střelce na okrese Tomáše Macháčka ze zdravotních důvodů a do vyšší soutěže odešel Petr Pohorský. Jediný nový příchod je Kamil Moudrý.

Koho pasujete na favority soutěže?
Samozřejmě nás OTS a pak Tenisáky, se kterými jsme se loni prali o titul.

David Stibůrek (Tenisáci Benešov)

V minulosti se vám podařilo ukončit dlouhou nadvládu Žejdlíků. Na trůnu jste ale vydrželi pouze 2 roky, kdy vás sesadil OTS v posledním hracím kole. Berete to jako neúspěch?
Snažili jsme se dlouho Žejdlík sesadit, nakonec se nám to povedlo a od té doby Žejdlík hraje o soutěž níže. Vydrželo nám to jen dva roky ale OTS byl minulý rok hodně silný, ale musím podotknout, že jsme je oba zápasy porazili. Každá sezóna je pro nás úspěšná, když se umístíme na bedně. Chybělo nám málo od zisku třetího vítězství. A v poháru se nám podařilo projít hodně daleko. Všem klukům, kteří hrají, tak chci moc poděkovat za výborné výkony.

Jaké máte cíle na novou sezónu?
Cíl je jasný. Být zas na bedně a aby kluky bavil futsal.

Proběhly nějaké zásadní změny v kádru?
Moc velké změny neproběhli jen přišlo pár mladých hráčů.

Jste bezesporu největším futsalovým klubem na okrese. V čem vidíte úspěšnost vašeho náboru, v době, kdy se všichni potýkají s členskou krizí?
Jsme velký klub, ale za to musíme poděkovat našemu prezidentovi J. Kučerovi. Ten se o nás stará a dává mančaft dohromady. Spousty mladých občas přitáhnou nějakého kouska. Zatím máme pořád kde brát.

Koho pasuješ do role favoritů soutěže?
Favority mám asi tři Tenisáci, OTS a Tisem. Ale zas bude rozhodovat každý bod.

Jiří Chaloupka (Arsenal Benešov)

Je velkým překvapením, že klub s tak dlouhou tradicí jako je Arsenal Benešov letos přihlásil pouze okresní přebor. Jaké důvody vedly k takto zásadnímu rozhodnutí?
Hlavním důvodem byl nedostatečný počet hráčů pro Divizi A a také odstoupení dvou členů z vedení klubu. Před úplným zánikem jsme zachránili klub alespoň v Okresním přeboru společně s Pavlem Klabíkem a Martinem Chrpou.

Jaké si dáváte cíle do sezóny?
Naším cílem je konsolidace klubu prozatím v okresní soutěži, který se bude budovat prakticky za pochodu. Nebráníme se ani návratu do vyšších soutěží, ale to ukáže teprve čas.

V kom vidíte favority soutěže?
Myslím, že na špici budou hrát tradiční celky OTS Benešov, Tenisáci Benešov. Ale i další celky jsou kvalitní jako Bystřice, Mrač, Vlašim nebo Tisem.

S jakým kádrem vyrukujete proti svým soupeřům?
Z loňského kádru zůstalo jen pár hráčů. Oslovili jsme bývalé hráče klubu, kteří ve většině případů na tuto nabídku kývli a také jsme přivedli několik hráčů z Tempa Benešov, které již soutěž nehraje. I kádr se bude průběžně doplňovat.

Proběhly nějaké personální změny v klubu?
Ve vedení klubu jsem nyní já jako předseda, trenérem je Pavel Klabík a vedoucího mužstva zastává Martin Chrpa.

David Turek