Noční závod ve sjezdu na lyžích se na Monínci koná už v pátek 22. února. Celkově už poosmé. Už tradiční adrenalinová kratochvíle je určena široké veřejnosti. Down hill, čili sjezd se pojede mezi brankami, které jsou osvětleny LED svítilnami.

„Zároveň s tím bude na trati dlouhé dvanáct set metrů i standardní osvětlení běžné při každodenním večerním lyžován,“ připomněl Radek Polák, mluvčí Areálu Monínec.

Na rozdíl od velkých sjezdů známých například ze světového poháru se monínecký závod pojede dvoukolově. Druhé kolo však bude určeno jen čtyřem nejrychlejším mužům z prvního kola a také stejnému počtu žen. Start prvního kola je připraven na 20. hodinu.

„Vedle toho budou soutěžit i smíšené týmy,“ doplnil mluvčí s tím, že se závodů v minulosti kromě atérských lyžařů zúčastnil například také český reprezentant v alpském lyžování Kryštof Krýzl nebo nejrychlejší Čech historie Radek Čermák.

Areál Monínec vznikl na jihu středních Čech v oblasti zvané Český Merán na místě někdejšího rekreačního střediska příbramských Uranových dolů. Leží v nadmořské výšce 724 metrů a od Prahy je vzdálený 80 kilometrů. Lyžaři tam najdou i bezplatné parkoviště, půjčovnu lyžařského vybavení, ski servis a pro začátečníky i lyžařskou školu.