„Tohle je závod pro věkové kategorie od jednoho roku do sta let," uvedla tenkrát na začátek organizátorka závodu Jana Mužíková. „Jakmile se děcko udrží na nožičkách, může se zúčastnit, stejně jako ti, co se na nohách ne už, ale ještě udrží," zažertovala předsedkyně kulturní komise města Neveklov, která přišla s nápadem Neveklovské běhy pořádat.

Zatímco na start prvního ročníku se postavilo zhruba třicet běžců, před šesti lety byl jejich počet několikanásobně vyšší. Především co se týká královské trasy, tedy běhu na pět tisíc metrů. Ta byla ostatně vyvrcholením Neveklovských běhů. Na její trať pustil startér 33 běžců. V mužské kategorii s časem 17 minut 36 sekund zvítězil Jan Kellner, v ženské, s časem 21 minut 42 sekund Martina Žabová.

Osmnáctá Konopišťská desítka.
Z ARCHIVU: Konopišťská desítka oslavila plnoletost. Vytrvalců bylo přes dvě stě

Nejmladší účastnicí závodu byla teprve dvouletá Magdalénka Savarová, která po zaslouženém druhém místě usnula v kočárku a prospala i závod maminky Kateřiny Savara Roušavé na 1800 metrů. Nejstaršími účastníky byli Stanislav Rataj ze Sokola Sedlec Prčice a pan Jan Mareš z Benešova, oba shodně ročníky 1942 a oba si rovnou dali nejdelší, pětikilometrovou trasu.

Výsledkovou listinu z roku 2014 si můžete připomenout ZDE.