Na druhých veřejných závodech pražského atletického svazu na Strahově měli trojí zastoupení. Antonín Vobecký zaběhl stopadesátku za 17,54 s a v trojskoku skočil nejdál 13,46 m. Julie Weissová zaběhla kvalitní třístovku za 42,73 s a stopadesátku zdolala za 20,11 s. Eliška Pilařová běžela stopadesátku za 20,22 s a třístovku za 44,59 s.

Na přeborech kraje Vysočina všech kategorií startoval z Vlašimi pouze Matyáš Vrtiška, který skákal mimo soutěž do dálky, kde by za výkon 694 cm obsadil druhé místo.

V tunelu na pražské Julisce se konaly veřejné závody PAS. Vlašim zastupovaly Eliška Pilařová a Julie Weissová. Pilařová měla běžet dva rozběhy sprintu na 60 m, což je povoleno. Jenže při prvním byla diskvalifikována, druhý zaběhla za 8,45 s. Weisová zdolala hladkou šedesátku za 8,53 s a šedesátku překážek zaběhla 9,88 s.

Další veřejné závody z dílny PAS se konaly na Strahově, kde Eliška Pilařová zaběhla dvoustovku za 28,14 s a třístovku za 45,10 s. Druhá vlašimská atletka Dominika Antošová, která poslední půlrok trénuje pod světovou rekordmankou v běhu na 800 metrů Jarmilou Kratochvílovou, zaběhla čtyřstovku za 63,08 s.

Svoboda válí i v dorostencích

O posledním lednovém víkendu se v jablonecké hale, která je specifická svým třísetmetrovým oválem, konal mítink Jablonecká hala. Na startu bylo početné pole závodníků a závodnic z české špičky. V dálkařském sektoru se představil Matyáš Vrtiška, ale závod mu moc nevyšel a po jediném platném pokusu 677 cm skončil na třetím místě.

Ve stejný den jako Jablonecká hala se v Praze na Strahově představily starší kategorie závodníků a závodnic z Jihočeského, Plzeňského a karlovarského kraje. Vlašim měla na startu dva atlety. Julie Weissová se postavila na start trojice disciplín. Hladkou dvoustovku zaběhla za 27,65 s, šedesátku překážek zdolala v čase 10,06 s a do výšky skočila 146 cm. Lukáš Svoboda vrhal mimo soutěž koulí. Jelikož je věkem již dorostenec, vážilo jeho náčiní 5 kilogramů. Jeho nejdelší pokus měřil 11,99 m. Lukáš také skočil o tyči 320 cm.

Letos poprvé odjela skupina vlašimských atletů i na veřejnou halovou středu do Jablonce, která měla pořadové číslo 4. Na startu měli Vlašimští pět závodníků – jednoho dorostence a čtyři starší žáky. Dorostenec Lukáš Svoboda běžel hladkou šedesátku za kvalitních 7,71 s. Na šedesátce překážek byl diskvalifikován a ve vrhu koulí vyhrál výkonem 12,43 m. Dvojici šedesátek, z toho jednu překážkovou, absolvoval Lukáš Šimon. Hladkou zdolal za 7,91 s a překážkovou za 9,04 s. Josef Adamec se postavil na start sprinterských disciplín 60 a 300 metrů. Kratší zaběhl v čase 8,30 s a na delší trati byl v cíli za 42,15 s. Hladkou šedesátku zaběhl Jan Groček za 9,34 s a ve vrhu čtyřkilogramové koule mu rozhodčí naměřili 10,41 m. Filip Lukeš pokořil třístovku za 47,01 s a na šedesátce překážel měl čas v cíli 9,86 s.

Vrtiškovi chybělo šest centimetrů

Tradičně nejkvalitněji obsazené přebory jsou dvoudenní (víkendové) přebory Prahy dospělých a mládeže, kde startuje velká část české atletické špičky. V nově zrekonstruované hale na Stromovce, kterou vloni zničila červnová povodeň, se z Vlašimi představilo pět závodníků a závodnic různých věkových kategoriích.

Mezi muži skončil Matyáš Vrtiška v dálce za 694 cm druhý. Ve dvoustovce měl výsledný čas byl 23,40 s. V juniorské kategorii se dostal Antonín Vobecký na šedesátce do finále B. V rozběhu zaběhl 7,61 s a ve finále, které vyhrál, ještě desetinu srazil. Druhý den běžel dvoustovku (23,72 s) a skákal do dálky (575 cm – deváté místo). Juniorka Eliška Pilařová běžela první den šedesátku (8,68 s) a skákala do dálky (477 cm). Druhý den zaběhla dvoustovku za 27,74 s.

Do haly dorazil i Lukáš Svoboda, který na na hladké šedesátce zaběhl parádní čas 7,56 s. Dostal se i do finále, kde však na start nenastoupil. Ve stejný den se představil i na překážkách, které se na těchto přeborech běhají na rozběhy a finále. V rozběhu byl druhý v čase 8,61 s a stejné umístění vybojoval i ve finále, pouze v čase o pět setin horším, tedy 8,66 s.

Weissové forma má zvyšující tendenci

Výkony dorostenky Julie Weissové, která od září trénuje v pražské Slávii mají stoupající výkonnost a běhá na úrovni oddílových rekordů, z nichž jeden překonala, a to dokonce dvojnásobně. Nejinak tomu bylo i na těchto závodech. Čtvrtku zaběhla za 60,57 s, což je nový oddílový rekord jak v hale, tak i absolutní, a to až po kategorii žen, přičemž až do prosince byla věkem teprve žákyně. Za dobu, co působí v Praze, posunula oddílový rekord na 400 metrů dokonce o několik vteřin. Běžela i dvoustovku za kvalitních 27,13 s.

JAN HLAVÁČEK