Po loňském třetím místě jsi ve Sportovci roku na Benešovsku v kategorii mládež vyskočila až na pomyslný trůn. Jak moc tě to překvapilo?

Už loňské třetí místo mě překvapilo opravdu hodně a vůbec jsem to nečekala. Letos to bylo podobné, přece jen jsem ale věděla, že toho bylo opravdu o něco víc, na první místo jsem však nemyslela.

Jak se ti slavnostní večer líbil?

Sportovec okresu je vždycky příjemná událost, ovšem nervozitě se asi neubrání nikdo. Naštěstí naše kategorie byla vyhlašována druhá, tak jsme nebyli napínáni tak dlouho.

Již jsi na rozdíl od druhých zkušenější, protože jsi sportovce roku absolvovala. Přesto, měla jsi strach, co si na tebe připraví moderátor?

Myslím si, že v tomhle ohledu úplně zkušenosti nefungují. Normálně jsem velmi výřečná, což jistě všichni mohou potvrdit. Otázky moderátora ale asi překvapí každého a každý chvilku váhá, co odpovědět. Letos jsem byla mile překvapená.

Vyhrála jsi koš plný masných výrobků, což se moc se neslučuje se sportovní výživou. Jak si s ním naložila?

Opravdu se to moc neslučuje s mým normálním jídelníčkem, tak jsem ho předala do povolanějších rukou, aby výhra nepřišla nazmar.

Na jaké místo cena (plaketa) přibyde, mezi ty střelecké nebo k bronzu ve Sportovci za rok 2016?

Ty střelecké mám odděleně. Tohle je přeci jen něco trochu jiného, jde o zhodnocení celoroční práce, takže určitě přijde vedle pomyslného „bronzu“ za rok 2016.

Mezi pěticí nejlepších mládežníků byla jen děvčata. Čím si myslíš, že to je?

Nemyslím si, že to má nějaký zvláštní význam, přeci jen v týmových sportech jako je hokej, fotbal atd. mají zase převahu příslušníci opačného pohlaví. Asi je to v rovnováze. V některých sportech mají převahu kluci, v některých je pro ně těžší se prosadit.

V rodině tak máte se sestrou Annou (vyhrála 2014 a 2015) již tři vítězství. To je rarita. Kdy přišla gratulace od sestry?

Sestra gratulovala přes sociální sítě prakticky hned. Docela nás to pobavilo, přece jen jsme čtyři roky po sobě na stupních vítězů, už by to chtělo změnu, nemyslíte? (směje se)

Jsi s ní i v reprezentaci juniorek, kde střílíte společně v družstvech. Jaký máte vztah?

Je dobré mít ze začátku někoho, kdo vám řekne, co a jak, hlavně na větších závodech to dost pomůže, nejste zmatení, nervozita je menší. Také se mám pořád co učit, jsem oproti holkám začátečník, ale nechci to tak nechat. Nabírám od nich cenné rady a zkušenosti.

V loňské sezoně jsi dosáhla řady parádních výsledků. Na jaký jsi nejvíce pyšná?

Z výsledků to byl určitě ten z European Youth League, kde padl dosud nepřekonaný osobní rekord ve vzduchové pistoli. Dále jsem hodně ráda za šanci být součástí bronzového týmu na ME v Mariboru ve vzduchovce, i na MS juniorů ve sportovní pistoli, kde jsme obsadily společně se sestrou Annou a s Veronikou Novákovou z plzeňské Dukly, páté místo.

Byla to velmi cenná zkušenost, stejně jako ME v Baku ve sportovní pistoli. Z podzimní vzduchovkové sezóny si nejvíce vážím devátého místa na Hungarian open, kde k finále, kam postupuje osm nejlepších, chybělo jen málo.

V Benešově se velmi daří sportovním střelcům. Čím to je?

Určitě máme dobrou základnu ve střeleckém kroužku DDM Benešov vedeném pány Skopcem, Jonákem, Hrdličkou a Hubalem. Tím prošli téměř všichni. Nešlo by to ani bez podpory SSK Benešov, v čele s Jiřím Měchurou a města Benešov, které nám poskytuje zázemí pro vzduchovou střelnici, vybavení, zbraně další.

Benešov ti asi začne být malý. Počítáš s tím, že půjdeš jako sestra do Plzně, aby ses mohla věnovat střelbě naplno a zůstat v reprezentaci?

Momentálně trénuji na půdě Olympu Plzeň, tam určitě směřuji, zároveň ale nechceme zbytečně spěchat.

Jakou střední školu studuješ a již víš, co bys chtěla v budoucnu dělat?

Studuji osmileté Gymnázium v Benešově. V budoucnu se chci věnovat tlumočnictví, pro nějž je gympl dobrým základem.

Co bys chtěla v roce 2018 dokázat, jak po stránce osobní, tak sportovní?

Hlavním cílem je zlepšit techniku střelby, ve které mám stále mezery. Už teď mám naplánovaná letní soustředění. Také nás čeká poměrně hodně závodů. Chtěla bych si najít čas a zapracovat i na „psychické stránce“ střelby. Fyzickou přípravu měnit nebudu, už mám najetý svůj systém. Chci si ale zlepšit „osobák“ na pět kilometrů a v „nesportovním“ životě pracuji hodně na jazycích, cílem jsou jazykové zkoušky TOEFL.