BC BENEŠOV – ROKYCANY 72:42

Domácí věděli, že pokud chtějí dál snít o udržení musí bezpodmínečně zvítězit a věřit, že Písek nedokáže o víkendu v domácích zápasech zvítězit.
Úvod se ale nesl ve velmi ospalém duchu. Týmům se sice dařilo v útočné fázi, ale obrany a nasazení bylo vidět jen velmi poskrovnu. V letargické hře si domácí udržovali mírný náskok a vedli po prvním dějství 17:14. Druhá čtvrtina nabídla zcela jiný obraz hry. Domácí přitáhli šrouby v obraně, na útočné polovině pokračovali v kreativní hře a :velmi rychle získali dvouciferné vedení, když v polovině druhé čtvrtiny vedli 29:18. Do konce prvního poločasu předvedl Benešov ještě bodovou šňůru 13:2 a vybudoval si tak příjemný náskok 42:20.

Třetí část nabídla stejný obraz jako úvod utkání. Ospalá hra na obou stranách, při které si domácí hlídali. Čtvrtá čtvrtina vyšla domácím na výbornou. Opět aktivní obrana s nápadem v útoku nesla svoje ovoce. Pohodlný závěr tak umožnil kompletní rotaci týmu. V dresu domácích se nakonec na palubovce mohlo prostřídat všech 12 hráčů a deset se jich zapsalo do střelecké listiny.

Body Benešova: Proskovec 18, Votava 10, Malý 10, Kožant 7, Masár 6, Valenta 6, Bednář 6, Jakub Vondráček 4, Beneš 3, Novák 2. Trestné hody Bn: 6/6. Fauly: 15:12. Čtvrtiny: 17:14, 25:6, 10:15, 20:7.

BC BENEŠOV – DOMAŽLICE 100:69

Do zápasu nastupoval Benešov s vědomím, že ani výhra mu nepomůže od sestupu, protože Písek doma porazil lídra z Teplic. Přesto se domácí chtěli důstojně rozloučil, jak se soutěží, tak s fanoušky, kteří zaslouží absolutorium, že dorazili nejen k poslednímu utkáním, ale často také jezdili za týmem i na venkovní utkání.

Úvod utkání se od sobotního lišil jako noc a den. Domácí již mohli hrát bez nervů, což se také na palubovce projevilo. Diváky zvedal ze sedadel hlavně v první čtvrtině Kožant, který zaznamenal 14 bodů (4 trojky) a zdatně mu sekundoval Proskovec s devíti bodů, a tak Benešov vedl 27:19.
Ani ve druhé části domácí nepolevili v ofenzivním pojetí, prosazovalo se více hráčů a i když byli hosté také střelecky při chuti, vedl Benešov v poločase 49:37.

Pokud se dalo mluvit o ofenzivním pojetí ze strany domácích v prvním poločase tak třetí čtvrtina znamenala doslova útočný uragán, když Benešov zaznamenal 30 bodů, oproti třinácti Domažlic. A tak zlomili odpor houževnatých hostů. Opět úřadovalo duo Kožant – Proskovec, které vstřelili po třinácti bodech.

Závěrečná desetiminutovka nabízela jen otázku, zda Benešovští dosáhnou na trojciferné číslo ve skóre. Domácí se hrou bavili a byli k vidění pohledné akce. Vše korunovala závěrečná akce Alley-oop, kdy Votava drtivě zasmečoval a s klaksonem stanovil domácí výhru, která měla hořkou příchuť, na 100:69.

Body Benešova: Kožant 29, Proskovec 22, Malý 16, Masár 14, Votava 8, Novák 4, Bednář 4, Beneš 3. Trestné hody Bn: 18:16. Fauly: 24:18. Čtvrtiny: 27:19, 22:18, 30:13, 21:19.

TOMÁŠ MASÁR