Nejenom výhra, ale zejména i předvedený výkon v Turnově udělal benešovským florbalistům radost. Zejména v první polovině předvedli na severu Čech parádní koncert, když ve 32. minutě vedli už jasně 8:0. O vítězi bylo dávno rozhodnuto. Hostům vyšlo vše, na co sáhli. Velkou roli hrálo i menší hřiště domácího týmu. „Když je všechno blíž, tak se jednodušeji brání. Stačilo natáhnout hůl a střela byla zblokovaná,“ přibližoval Michal Vojtíšek.

Výkon Turnova byl hodně špatný, zřejmě už byl ovlivněný tím, že se z jedenácté pozice nemůže nikam pohnout. Domácí prohrávali drtivou většinu soubojů, a když bylo skóre v polovině zápasu jasné ve prospěch Benešova, tak Severočeši přitvrdili. Začali hrát ostřeji a zákeřněji. V tu chvíli se hosté zaměřili zejména na to, aby dohráli zápas v klidu, protože jejich marodka je celkem rozsáhlá.

Důsledkem toho bylo polevení v závěrečné části, kdy se Turnovu podařilo snížit na přijatelných 3:8. Tři body ale putovaly do Benešova. Středočeši budou muset v závěrečném kole doma porazit nováčka soutěže z Prague Tigers. Ani výhra jim ale nemusí pomoct. Pokud totiž Králův Dvůr porazí v sobotu Mukařov, zajistí si účast mezi nejlepší osmičkou on na úkor Benešova.

Turnov - Benešov 3:8 (0:3, 0:5, 3:0)

Branky: 45. Maršík, 47. Dědek, 58. Palatínus – 7., 28. a 32. Garreis, 5. a 23. Tůma, 18. Michal Vojtíšek, 27. Sklenář, 31. Šimek. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Rozhodčí: Rousek, Sochůrek. Diváci: 44.