V tomto období zvýšili svou pozornost všichni aktivní sportovci všech věkových kategorií, jejich trenéři, ale také funkcionáři, bez kterých by nemohl fungovat žádný sportovní klub. Svou pozornost zbystřili také fanoušci a čtenáři Benešovského deníku, kteří spolurozhodovali o konečných výsledcích ankety v kategorii „Hvězdou deníku".

Letos zavítá vyhlašování Nejúspěšnějších sportovců roku hned do 41 měst republiky. Hlavním cílem je ocenění nejúspěšnějších, kteří reprezentují jednotlivá města, okresy, kraje a celou Českou republiku na domácích i zahraničních kolbištích, a to v mnoha vyhlašovaných kategoriích od mládeže až po veterány.

Na Benešovsku to budou tradičně kategorie jednotlivci do 18 let a nad 18 let, kolektivy do 18 let a nad 18 let a Hvězda Deníku.

V hlavní kategorii, jednotlivec dospělí, se do finále dostala a bude oceněna pětice (podle abecedního pořadí) – Beneš David (letecký akrobat z Vlašimi), Hrdlička Jakub (sportovní střelba SSK Benešov), Pilát Petr (freestyle motokros z Pyšel), Podmol Libor (freestyle motokros ze Znosimi) a Vobecký Antonín (atlet Spartaku Vlašim).

V družstvech dospělí jsou v závěrečné nominaci – atleti Spartaku Vlašim, basketbalisté BC Benešov, fotbalisté SK Benešov, hokejbalisté HBT Vlašim a šachisté Spartaku Vlašim.

V jednotlivcích mládeže do 18 let, která byla nejvíce zastoupena benešovskými talenty a bylo z čeho vybírat, se dostala do finále pětice – Dadová Denisa (šipkařka D. C. Mezihoří), Dědová Anna (sportovní střelkyně SSK Benešov), Matějovská Anna (stolní tenistka SKST Vlašim), Radová Daniela (triatlonistka, cyklistka, atletka, duatlonistka z Benešova) a Voříšek Jakub (šachista Spartaku Vlašim).

V družstvech mládeže do 18 let se o nejlepší umístění „popere" kvintet – florbalisté ZŠ Jiráskova Benešov (ročník 2000 – 2002), judisté SKP Benešov (starší žáci), nohejbalisté SK Šacung Benešov (starší žáci), stolní tenistky SKST Vlašim (dorostenky) a šachisté Spartak Vlašim (dorost).

Pořadatelem je agentura SPORT ACTION s.r.o., za kterou stojí sportovní veřejnosti známá moderátorská tvář Radek Šilhan. Tato společnost přebírá po mnoha letech pomyslný štafetový kolík a věříme, že se role producenta zhostí na výbornou. Pomáhat mu při tom budou stabilní spolupořadatelé: Benešovský deník a Česká unie sportu.

Významným vyhlašovatelem jsou také města spolu s krajskými úřady, bez jejichž práce a finanční podpory by se podobná anketa nemohla pořádat.
Slavnostní večery mají vždy zajímavý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V průběhu let vystoupili například Ilona Csáková, Marcela Holanová, Monika Absolonová, Helena Zeťová, Jiří Zoniga, Olga Lounová, či Bohuš Matuš. V Benešově se ve čtvrtek oceněným sportovcům a divákům na pódiu představí Gabriela Goldová, Kristýna Šebíková, přední artista Petr Šmaha.

Moderátor akce v Benešově bude Radek Šilhan (Prima Cool), kterého na jiných místech střídá Radek Jirgl. Samozřejmostí je poutavá scéna, špičková technika a profesionální produkční tým.

Díky zajímavému programu a nejvyšší kvalitě celé akce je pravidelně zaplněna kapacita všech sálů. Přímo se slavnostních večerů zúčastní 20 000 diváků a další statisíce čtenářů se o přípravách akce, dosažených výsledcích, o samotném průběhu slavnostních večerů dočtou na stránkách Deníku v rámci široké mediální kampaně.

Čtenářům jsou také představeni a prezentováni všichni reklamní partneři, a to opakovaně před akcí i po akci.

Věříme, že využijete možnost setkat se osobně se svými sportovními oblíbenci na některém ze slavnostních večerů. Vstupenky, které jsou zdarma, jsou ještě k dispozici v redakci Benešovského deníku.

Bližší informace o místech konání, doprovodném programu, pozvánkách, vstupenkách, výsledcích a bohatou fotodokumentaci najdete na www.nejuspesnejsisportovecroku.cz