Začátek utkání tomu také nasvědčoval, kdy hostující hráčky čekaly, s čím soupeř vyrukuje, a tak první čtyři body byly v režii domácích basketbalistek a ve druhé minutě vedly 4:0. Až do šesté minuty byl souboj mezi těmito celky vyrovnaný, kdy byl stav 8:9 ve prospěch Benešova. Poté ale následovala dvouminutová smršť, kdy hostující hráčky odskočily na rozdíl deseti bodů na 18:8 v osmé minutě. Do konce první desetiminutovky ještě své vedení navýšily na stav 22:9.

I ve druhé čtvrtině udávaly tón utkání hostující basketbalistky a do poločasu navýšily své vedení o dalších šest bodů na 35:16. Ve třetí části zápasu měly mírně navrch domácí hráčky a za deset minut hry dokázaly své manko stáhnout o čtyři body na průběžný stav 30:45. Poslední část hry byla relativně vyrovnaná a skončila 15:14 pro Benešov a celkově tedy 60:44 pro basketbalistky hostí. Ty tak do soutěže vstoupily vítězně.

„K prvnímu utkání jsme odjížděli bez několika hráček základního kádru doplnění holkami z juniorek. Vůbec jsme nevěděli, co nás čeká, neboť soupeř je složen nově, a tak jsme na začátku utkání chvíli vyčkávali, co na nás vymyslí. Do šesté minuty bylo utkání vyrovnané potom jsme v další čtyřminutovce na HB klekli a výbornou obranou hrou jsme jim nedovolili se prosadit, abychom my naopak v útoku trestali jejich ztráty a odskočili jsme na rozdíl třinácti bodů," hodnotil duel trenér Jiří Mazur.

„V dalším průběhu utkání jsme jej kontrolovali a dokráčeli jsme k první výhře v letošní druholigové sezoně. Potěšilo mne, že jsem mohl dát šanci juniorkám a nutno říci, že se vůbec neztratily, ba právě naopak hrály vyrovnané pasáže se soupeřem. Ovšem jedna věc mě mrzí, a to, že nám nejdou trestné hody. Naše úspěšnost je procentuálně tragická (21/9). Ovšem v celkovém pohledu převažují pozitiva a já věřím, že i v dalších utkáních potvrdíme dobrý vstup do sezony," dodal Jiří Mazur.

Basket Praha - BC Benešov 44:60

Body Benešova: Mazurová M. 23, Hálová E. 16, Šedivá R. 7, Hájková B. 6, Budilová N. 5, Bočková L. 2, Vrkoslavová D. 1.