HRADEC KRÁLOVÉ – VLAŠIM 1:4

Vlašimští se nehodlali s předposledním týmem trápit a již do 7. minuty dvakrát přesně zacílili díky Šindelářovi a Topolánkovi. Domácí pod vedením nového trenéra Mlejnka složitě překonávali defenzivu rytířů, přesto se jim podařilo ve druhé části snížit z přesilovky Tesařem.

Vlašim ale zápas kontrolovala, předváděla velmi dobrý výkon a ve třetí části ještě dvakrát pokořila brankáře Humlíčka. Nejprve zvýšil z přesilovky Danko a v závěru při domácí power play upravil na konečných 1:4 Průcha střelou do prázdné branky.

„Soupeř přes zimu mužstvo kvalitně posílil, má nového trenéra a nehrál špatně. Navíc se hrálo na novém povrchu, který naštěstí neklouzal. My jsme ale od začátku zápas kontrolovali a jsem rád, že jsme ho po zimní přípravě zvládli," byl spokojený po vstupu do jarní části sezony trenér Vlašimi Václav Čičatka mladší.

Branky a nahrávky: 16. Tesař (Petr) – 3. Šindelář (Slanina, Čičatka), 7. Topolánek (Wróbel, Průcha), 37. Danko (Slanina, Špale), 44. Průcha (Straka). Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Střely: 15:24. Diváci: 53. Třetiny: 0:2, 1:0, 0:2.

Vlašim: Straka – Čičatka, Nýdl, Blaško, Gärtner, Špale, Horák, Průcha, Dušek, Šindelář, Topolánek, Danko, Slanina, Wróbel, Střecha, Švanda.