BC BENEŠOV – BVK HOLICE 76:92

Zápas nabídl souboj dosud v lize neporažených celků. Hned v páté sekundě utkání otevřel skóre trojkou Kožant a po třech minutách domácí borci vedli 10:4. Ještě ve 13. minutě měl Benešov náskok čtyř bodů, jenže poté přišel nevídaný výpadek. Holičtí předvedli šňůru 22:0, kterou se domácím nepovedlo zastavit ani dvěma oddechovými časy a prostřídáním všech hráčů.

Ani vstup do druhé půle se mužům od Konopiště nevydařil a prohrávali až o 25 bodů. Scházela jim bojovnost a zbytečně se nechali rozhodit spornými výroky rozhodčích. Až v poslední části zavelel Kratochvíl třemi trojkami k náporu, ale na menší než dvanáctibodový rozdíl už se Benešov nedostal.
Holice tak prodloužily svoji vítěznou šňůru, která začala už před rokem. V minulé sezoně totiž ovládli Východočeskou ligu bez jediné porážky. Vítězná série Východočechů nakonec skončila v neděli na palubovce Basket Košíře.

„Tvrdě jsme narazili. Nechali jsme se ukolébat povedeným úvodem, na chvíli ztratili koncentraci a zkušený soupeř toho bezezbytku využil," povzdechl si kapitán Benešova a nejlepší střelec v zápase Jakub Malý a ještě kroutil hlavou: „Dostat 22 bodů v řadě se nám „povedlo" naposledy snad někdy v žácích."

Body Benešova: Malý 19, Kratochvíl (3 trojky) 19, Kožant (3) 15, J. Vondráček (3) 11, Votava 6, Beneš 2, Tomášek 2, F. Vondráček 2. Čtvrtiny: 23:20, 10:28, 13:20, 30:24.

BC BENEŠOV – BC CHRUDIM 62:60

S Chrudimi vyhrál Votava tradičně úvodní rozskok a v prvním útoku byli domácí hned úspěšní. Jinak se začátek poprvé v sezoně hrubě nepovedl a Chrudim v 6. minutě vedla 13:4. V tu chvíli se Benešovští probudili a na konci první čtvrtiny už byli o bod napřed. Ve druhé části domácí vytáhli zónu, s níž si Chrudim nevěděla rady, z čehož vyplynul poločasový stav 34:25.

Na přelomu třetí a poslední čtvrtiny hosté předvedli jedenáctibodovou šňůru a dostali se na chvíli do vedení. Domácí hráče i fanoušky nabudily tři smeče obouruč Votavy, ale hosté se drželi ve hře úspěšnou palbou z perimetru.

V poslední minutě Benešov odskočil na čtyři body po trestných hodech Kratochvíla a Chrudim už jen korigovala dvě vteřiny před koncem. A tak se svěřenci trenéra Kheka mohli radovat z páté výhry ze šesti zápasů.

„Ani zápas s Chrudimí nás nezastihl v oslnivé formě. Vytratila se lehkost z útoku, a tak jsme se museli opřít o obranu. To se nám povedlo a v dramatické koncovce jsme vydřeli důležité vítězství," oddechl si Jakub Malý, jenž je s mužstvem s bilancí 5:1 ve vyrovnané tabulce na třetím místě.

Body Benešova: Kratochvíl 21 (3), Kožant 18 (2), Malý 12 (1), Votava 10, F. Vondráček 1. Čtvrtiny: 18:17, 16:8, 10:15, 18:20.

V sobotu 22.11. nastoupí Benešov v domácím prostředí, tentokrát proti první Mladé Boleslavi a v neděli 23.11. hraje s pátou Novou Pakou.