„Je to v pořadí už šestý ročník volejbalového maratonu, který se odehrává v sokolovně, kde máme pro tento účel pronajaty obě tělocvičny," informovala organizátorka turnaje a členka vlašimského Sokola Zuzana Holá s tím, že k účasti na maratonu se přihlásilo dvaačtyřicet hráčů. Z nich je celá dvacítka žen.

„Nejmladšímu účastníkovi je šestnáct, nejstarší, pokud se to tak dá říci, je devětačtyřicetiletá žena," doplnila organizátorka nezvyklého volejbalového klání.

Účastníci klání jsou rozděleni do dvou přibližně stejně silných smíšených týmů a po absolvování dvou až tří setů se šestky střídají. Každý tak stráví na hřišti podle organizátorky pět až šest hodin čisté hry.

„Mezi účastníky máme i zdravotní sestru, která by v případě potřeby mohla poskytnout kvalifikovanou první pomoc. Ale ještě se nám za uplynulých pět ročníků nestalo, že by někdo musel kvůli zranění nebo z jiného důvodu z maratonu odstoupit," potvrdila Zuzana Holá s tím, že při akci vlastně ani tak nejde o body, ale o to si pořádně zahrát.

Družstva jsou vždy odlišena barevnými tričky. Barvami letošního ročníku je modrá a černá. První hvizd píšťalky rozhodčího se ve vlašimské sokolovně ozve v sobotu 28. února v 9 hodin, závěrečný pak v 9.30 prvního březnového dne.

Organizátoři maratonu vzhledem k tomu, že volejbal ve Vlašimi patří k tradičním sportům věří, že přijde dost návštěvníků borce na parketu sokolovny podpořit.

KAREL CHLUMEC