TJ Sokol Roztoky - TJ Sokol Benešov

2:3 (-22, 16, 23, -21, -11), 3:1 (20, -23, 26, 21)

Již od úvodu prvního zápasu bylo zřejmé, že obě utkání nabídnou velmi kvalitní volejbal. Oba soupeři předváděli hru s velkým nasazením všech hráčů, což ocenili také diváci, kteří tentokrát dorazili v opravdu hojném počtu. Po celou dobu prvního utkání byly týmy velmi vyrovnané a zápas tak dospěl až do závěrečné zkrácené hry. V pátém setu benešovský tým předvedl koncentrovaný výkon a získal tak cenné body do celkového hodnocení soutěže. 

Druhý zápas byl poznamenán hned v úvodním setu zraněním jednoho z hráčů benešovského týmu. Přestože do té doby měli hosté mírnou převahu, nepodařilo se jim set dotáhnout do vítězného konce. Všechny sety druhého zápasu byly velmi vyrovnané a rozhodovaly až těsné koncovky. Štěstěna se tentokrát přiklonila na stranu domácích a ve druhém utkání tak vyšel hostující tým bodově naprázdno se ziskem pouze jednoho setu.

Oba zápasy ukázaly, že benešovské mužstvo je na sezonu velmi dobře připraveno a předvedená hra je dobrým příslibem do dalších utkání se špičkou tabulky, které sehraje v listopadu.

TJ Sokol Benešov: Jo. Bartůšek, P. Kočí, J. Hlavnička, M. Boháč, J. Kyselka, P. Řehák, V. Votruba,  M. Janák, M. Lang.

Příští dvojzápas sehraje Benešov na domácí palubovce proti VK Tuchlovice A v sobotu 11. 11. netradičně až od 17 a 19 hodin ve sportovní hale ZŠ Jiráskova.

PETR ŘEHÁK