KADETKY

Benešov – Hradec Králové 0:3

Domácí hráčky byly svázány nervozitou ze zodpovědnosti z úspěchu, protože se musí v tabulce udržet do 4. místa, aby si zajistily i na příští sezónu ligovou soutěž. Tím byl také poznamenaný celý první zápas, ve kterém Benešačky od začátku špatně přijímaly i rozehrávaly míče. Soupeřky se chytily příležitosti a nakonec celý první zápas překvapivě snadno vyhrály. Nejlepší hráčkou domácích byla nahrávačka Houštěková, která se snažila zachránit, co se dalo.

Sety: -23, -20, -22.

Po debaklu se snažila trenérka Benešova Iva Vanžurová svým hráčkám domluvit a naladit je na druhý odpolední zápas.

Benešov – Hradec Králové 3:1

Zřejmě promluva domácí trenérky hráčkám prospěla a Benešačky do druhého zápasu vlétly jako vichřice a během chvilky vedly na sety 2:0, kdy soupeřkám nedovolily uhrát víc jak 10 bodů. Ve třetím setu si domácí hráčky vzaly oddychový čas, soupeřky se dostaly do hry a snížily na 2:1. Ve čtvrtém setu se opět benešovské kadetky vzpamatovaly a i přes komplikace (blokařka Aneta Peterková si udělala výron kotníku, ale dobře ji nahradila při chřipkové epidemii debutující žákyně Monika Olbrichová) dotáhly zápas do vítězného konce.

Sety: 10, 10, -22, 20.

Benešovská 1. volejbalová: E. Dvořáková, K. Dvořáková, L. Houštěková, A. Peterková, M. Olbrichová, Š. Kotýnková, M. Zajícová, R. Míková.

JUNIORKY

Juniorky ke svým zápasům zajížděly do Jihlavy, která je třetí v tabulce a provází ji pověst vynikajícího družstva, které je vítězem mistrovství republiky žákyň. Benešačky kvůli chřipkové epidemii odjely jen se sedmi hráčkami.

Jihlava – Benešovská 1. volejbalová 2:3

Do zápasu vlétly Benešačky jako uragán a vedly 7:0. Po domluvě jihlavského trenéra se hra srovnala a celý set se družstva střídala v bodovém vedení. Ve vyrovnané hře tlačily hostující hráčky soupeřky do obrany svým nekompromisním útokem, kdy v útoku excelovala smečařka Jandačová. Ostatní hráčky výborně přihrávaly levoruké nahrávačce Čumplové, která připravovala dobré míče smečařkám a občas překvapila soupeře útokem z přihrávky. Nakonec první set vyhrály Benešačky 25:23.

Druhé dějství se odehrávalo v podobném tempu, ale v koncovce se radovaly jihlavské hráčky. V dalších dvou setech se družstva střídala ve vítězstvích, až se dostala do tiebreaku. I ten měl dramatický průběh jako celý zápas a nakonec po velkém boji skončil vítězstvím benešovských juniorek.
Trenérka Benešova Dáša Vrbovcová si po zápase oddechla: „Byl to zápas velmi vyrovnaný a o vítězství rozhodlo, kdo udělal méně chyb.“

Sety: 23, -23, -22, 25, 12.

Jihlava – Benešovská 1. volejbalová 3:2

Druhý zápas vypadal podobně jako první. Opět se obě družstva prala o každý bod a o vítězství v setech se rozhodovalo, kdo udělá méně chyb. Nakonec to byla Jihlava, která méně chybovala a zaslouženě vyhrála.

Sety: -19, 23, -19, 15, -14.

Benešovská 1. volejbalová: Procházková, Čumplová, Voříšková, Tichá, Žďárská, Jandačová, Vaňková.

DÁŠA VRBOVCOVÁ