Benešov – Hlincovka 1:3

První zápas začal velmi vyrovnanou hrou, kdy domácí hráčky tlačily soupeře výborným útokem a většinu setu vedly, ale v koncovce zaváhaly a po dramatických výměnách prohrály set 26:28.

Ve druhém dějství Benešačky zlepšily hru na síti, jak obranu, tak útok a s přehledem vyhrály. Tím ale soupeřky vyprovokovaly k houževnaté obraně, která jim v dalších dvou setech přinesla růže a domácí juniorky i přes slušný výkon prohrály 1:3.

Sety: 26:28, 25:16, 17:25, 15:25.

Benešov – Hlincovka 3:2

Druhý zápas začala aktivněji domácí děvčata a udávala hře svoje tempo. Na síti výborně útočila Jandačová, která pokládala efektně jednu smeč za druhou. Benešačky zlepšily obranu na síti a i v poli hrály aktivně. Jejich bojovný výkon přinesl svoje ovoce v podobě dvou vyhraných setů. Už to vypadalo, že soupeřky odešly, jak herně, tak psychicky, ale to byl omyl, jak se během dalších dvou setů ukázalo. Hráčky Hlincovky byly houževnaté a i přes výborný útok domácích hráček, hlavně Jandačové a Procházkové, výborně bránily a i diváci ocenili některé vynikající výměny.

Zápas se nakonec protáhnul do dramatické koncovky pátého setu, který se povedlo po oboustranně výborném výkonu dotáhnout do zdárného konce domácím juniorkám.

Sety: 25:22, 25:22, 20:25, 23:25, 15:12.

Benešovská 1. volejbalová: Procházková, Jandačová, Tichá, Slabá, Voříšková, Dvořáková, Čumplová, Martínková.

DÁŠA VRBOVCOVÁ