1. liga juniorek

Benešovské juniorky sehrály dvojzápas v Českých Budějovicích.

České Budějovice – Benešov 3:0, 3:0

Ze začátku to vypadalo, že benešovské juniorky nebudou mít větší potíže zvítězit. Jenže ve druhé třetině prvního setu se skóre začalo otáčet a nakonec v dramatické koncovce měly víc sportovního štěstí Jihočešky – 24:26. Zbylé dva sety byly už v režii domácích hráček a děvčata z Benešova neúčinně vzdorovala rychlým útokům Jihočešek.

Do odvetného zápasu nastoupily Benešačky odhodlaně, ale jejich představa se lišila od výkonu a nakonec celkem lehce prohrály opět 0:3.

1. liga kadetek

Kadetky Benešova hostily děvčata z Králova Pole Brno a pokud si chtějí zajistit účast v 1. lize i příští sezonu (hrát do 4. místa ve skupině) musí zápasy vyhrávat, což se s Brnem podařilo alespoň jednou.

Benešov – KP Brno 3:2, 1:3

První zápas začal ve svižném tempu, kdy Brňanky nastoupily v prvním sety na domácí hráčky nekompromisní hrou, nedaly jim šanci rozehrávat míče a přecházet do útoku – 13:25. Po promluvě trenérky Vanžurové se domácí děvčata zklidnila, setřásla ze sebe nervozitu, dobře přihrávala, častěji se dostávala k útoku, kterým často zakončovaly výměny a druhý set vyhrála 25:20. Ve třetím dějství si družstva opět vyměnily rola a Brňanky vyhrály v koncovce. Čtvrtý set se opět chytly vesla Benešačky a přetahovaná o míč a body pokračovala. Po odehraných čtyřech setech bylo skóre 2:2. V rozhodujícím pátém setu již domácí hráčky nenechaly kralovaly a téměř dvou hodinách vyhrály celý zápas 3:2.

Sety: 13:25, 25:20, 23:25, 25:20, 15:9.

Druhý zápas začal se stejnou herní intenzitou. Obě družstva se prala o každý míč a bod, ale nakonec benešovským došla síla a odhodlání Brňanek přineslo ovoce v podobě jejich vítězství.

Sety: 12:25, 25:18, 21:25, 18:25.

Benešovská 1. volejbalová: Kotýnková, Houštěková, Zajícová, Míková, Jandačová, K. Dvořáková, E. Dvořáková, Peterková, Maťhová. Trenérka: Iva Vanžurová.

DÁŠA VRBOVCOVÁ