Za stavu 1:1 zajížděly benešovské hráčky v sobotu na palubovku Komety Praha.

Kometa Praha – Benešov 3:1

Hráčky Benešova šly do zápasu s odhodláním vyhrát, což se jim ale nepovedlo kvůli špatným blokům, kdy nebyly schopné ubránit razantní útok soupeřek. Také se jim nedařily příjmy z podání a od toho se odvíjel málo razantní útok. K tomu se ještě projevilo zranění blokařky Veroniky Čumplové, která si na středečním tréninku poranila loket. Nahradila ji mladá hráčka, Eliška Dvořáková, která se svého nelehkého úkolu zhostila dobře.

„I když hráčky bojovaly, touha soupeřek po výhře byla větší a nakonec nás porazily,“ smutnila po zápase trenérka Benešova Dagmar Vrbovcová.

Sety: 26:24, 15:25, 25:23, 25:20.

Kometa Praha – Benešov 2:3

V odpoledním zápase se podařilo benešovským hráčkám v nervydrásajícím souboji odvrátil mečbol Komety a vynutily si pátý, rozhodující zápas v Benešově.

V prvním setu zlepšily hostující hráčky příjem z podání i přihrávky v poli, což se hned projevilo v úspěšném útoku. „Velkou oporou byla blokařka Barbora Žďárská, která poslední zápasy letošní sezóny drží celý tým svými výbornými výkony,“ pochválila trenérka Vrbovcová blokařku.

Také obě smečařky zlepšily útok. „Hlavně Iveta Procházková dokázala soupeře dostat na zem výborně zahranými míči, kdy měnila tempo hry a údery. Druhá smečařka, Petra Jandačová, ze sebe konečně shodila nervozitu, která ji svazovala ruce v posledních pár zápasech a pokládala míče na palubovku soupeře velmi razantním způsobem. Zlepšila i hru v poli, která není její doménou. Tím družstvu také zásadně pomohla,“ pěla ódu na smečařky Dagmar Vrbovcová.

A nebyl by útok útokem, kdyby neměly hráčky nahrávačku Lenka Čumplová. „Nahrávala smečařkám správně míč na ruku a svým výkonem držela celý tým,“ pokračovala lodivodka v pochvalách a dodala: „Na postu univerzála se s vysokými bloky soupeře výborně vyrovnala Markéta Voříšková, která tento post hraje až od druhé části letošní sezóny.“

Zápas byl velmi vyrovnaný a body se přelévaly ze stranu na stranu. Ve čtvrtém setu benešovské hráčky trochu polevily a domácí děvčata srovnala na 2:2. Musel tedy rozhodnout pátý set. Do toho šla obě družstva značně nervózně. Benešovské hráčky byly rozhodnuty nechat na palubovce zbytek sil, aby protáhly sérii a po výborném výkonu vyhrály poslední set 15:8, kdy soupeřkám nedaly šanci na rozkoukání.

Sety: 23:25, 25:19, 19:25, 25:20, 8:15.

Benešov – Kometa Praha 0:3

V neděli se na benešovské palubovce muselo rozhodnout. Družstva nastoupila do zápasu s odhodláním na výhru. Hráčky Benešova začaly první set razantním nástupem, kdy během chvilky vedla 6:2. Poté se však děvčata z Komety zkoncentrovala, vyrovnala hru, nakonec set vyhrála a šla do druhého setu v lepší psychické pohodě, což bylo pro další vývoj rozhodující. Benešovské hráčky neunesly druhý a třetí set herně i psychicky, začaly chybovat hlavně ve hře v poli, a tím daly soupeři možnost dovést vyrovnaný zápas do vítězného konce.

Sety: 19:25, 21:25, 20:25.

Celá série skončila 3:2 pro SK Slavia Kometa Praha. který tak obhájil svoje setrvání v extralize kadetek pro příští sezónu.

Nedělním zápasem skončila letošní sezóna kadetek a stala se jednou z historicky nejlepších úspěchů benešovského oddílu.

„Děkuji všem hráčkám za jejich práci, nasazení a věřím, že příští rok v lize juniorek budou opět hrát na vrcholu tabulky,“ poděkovala svým svěřenkyním trenérka Dagmar Vrbovcová.