Benešov – Kometa Praha 3:0

Benešovské kadetky hrály v prvním zápase velmi dobře. Dobře servírovaly, příjem jim nedělal problémy a v útoku se jim velmi dařilo. V obraně se domácím děvčatům dařilo soupeřky blokovat, i když měly z počátku trochu problém správně načasovat blok a podržet soupeře. Hráčky Komety znervózněly, začaly víc kazit a domácí děvčata si dokráčela pro výhru.

„I když bych ráda vyzdvihla některou z hráček, tak nemohu, protože všechny podaly výborný výkon,“ měla radost po zápase trenérka Benešova Dagmar Vrbovcová.

Sety: 25:21, 25:22, 25:22.

Benešov – Kometa Praha 2:3

Ve druhém zápase polevily domácí hráčky v příjmu i v podání a tím daly možnost soupeřkám k výhře. Náš špatný příjem z podání soupeře vedl k rychlému útoku soupeře, kdy jsme nestíhaly bránit,“ našla trenérka Vrbovcová chyby hlavně prvním a třetím setu.

Obě mužstva měla kolísavou formu. Ve čtvrtém, dramatickém setu se podařilo Benešačkám v koncovka strhnout na svojí stranu. V tiebreaku posledního setu byla obě mužstva značně nervózní, pevnější nervy měly nakonec hráčky Komety a srovnaly stav zápasů na 1:1.

Sety: 19:25, 25:13, 17:25, 28:26, 8:15.

V sobotu 27. března se hrají dva zápasy druhého kola baráže na palubovce Komety Praha. Pokud bude stav nerozhodný, odehraje se v neděli 28. března poslední zápas v Benešově.

„Soupeřky jsou na tom hůř, vzhledem k tomu, že bojují o svoje přežití v extralize. Kdežto my si můžeme jen polepšit, nemáme co ztratit,“ jde v klidu do odvet trenérka Benešova.