Prvním byl 36. ročník Memoriálu Vojtěcha Boříka v rapid šachu, který ve Společenském centru v Týnci nad Sázavou uspořádal oddíl Jawa Brodce. Mezi 40 účastníky se nejvíce prosadil hlavní favorit Tomáš Vojta z Vlašimi, jenž zvítězil před neratovickým Jiřím Gregorem a největším překvapením turnaje, až šestnáctým nasazeným Štefanem Koperem z Mahrly Praha. Nejlepším juniorem byl celkově devátý Jakub Voříšek z TJ Spartak Vlašim (13 let).

Tradiční vánoční bleskovky (32. ročník), Memoriálu Stanislava Vojty, se v Baru Sokolka ve Vlašimi zúčastnilo 27 hráčů. I zde se nejvíce radoval syn zakladatele turnaje Tomáš Vojta, když uhájil prvenství před Stanislavem Stárkem z Říčan a Jiřím Gregorem z Neratovic. V konkurenci dospělých hráčů se skvěle prosadili vlašimští žáci, čtrnáctiletý Richard Mládek (4. místo) a Jakub Vojta (8. místo), který výborným výsledkem oslavil své jedenácté narozeniny a také uctil památku svého dědečka.

Do 8. ročníku Silvestrovského turnaje pro mladé šachisty do 19 let se ve Spolkovém domě v Pravoníně prezentovalo celkem 52 vyznavačů královské hry. Ti byli rozděleni do čtyř výkonnostních kategorií a v té nejprestižnější kraloval Jakub Vojta z Vlašimi, druhé místo pak obsadil David Zvolenský z Brodců a třetí byl Jakub Voříšek (Spartak Vlašim).

Pořadí dalších kategorií:

B: 1. Ondřej Hlaváček (Sedlčany), 2. Martin Bláha (Brodce), 3. František Jelínek (Pravonín)
C: 1. Josefína Dudková (Brodce), 2. Vladimír Veverka (Most), 3. Adam Slavík (Pravonín)
D: 1. David Teplý Koutský (Španělsko), 2. Ondřej Hrabě (Vlašim), 3. Jiří Zeman (Pravonín)

Pěknou akci připravili pořadatelé z ŠK Pravonín.

Kompletní výsledky všech uvedených turnajů můžete najít na internetových stránkách www.sachyvlasim.cz.

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ