Zlaté medaile vybojovali Roman Fuksa, Lucie Bartůšková, Michal Maršíček, Udo a Claudie Grewe.

Roman Fuksa, i když byl ve své váhové kategorii nejlehčí ze 14 účastníků, nedal žádnému za soupeřů šanci. Ve skupině porazil tři soupeře a v následném K.O. pavouku, další tři. Ve finále zvítězil nad soupeřem, který měl o dva stupně vyšší technický stupeň. Žádný z Fuksových nástupů do chvatů nebyl bodován, ale rozhodčí na konci jednoznačně 3:0 rozhodli ve prospěch benešovského judisty.

Maršíček se nezalekl těžších soupeřů

Udo Grewe podal suverénní výkon, když postupně porazil pět protivníků. Jen semifinálový soupeř, kolega z oddílu Lukáš Novák, mu vydržel vzdorovat po celou dobu zápasu. S ostatními Udo Grewe ukončil zápasy v první minutě. I on ve finále porazil soupeře s vyšším páskem a také na ippon před limitem.

Lucie Bartůšková zvládla perfektně úvodní zápas, ve kterém porazila vytáhlou soupeřku z Pardubic s o dva stupně vyšším páskem. Protivnice byla těžší, ale Bartůšková ji předcházela v nástupech a nedovolila ji žádnou bodovanou akci. Stejně dobře si vedla i v následném souboji, který vyhrála držením v boji na zemi.

Claudie Grewe byla ve všech zápasech jasně lepší, když byla vždy o krok před soupeřkami. Dařily se jí zejména velké hody, kterými si zajistila vítězství ve všech zápasech.

Jakub Maršíček také zabojoval a odměnou mu byla zlatá medaile. Tentokrát se nezalekl větších soupeřů a aktivním pohybem jim nedovoloval bodovat. Sám potom útočil v pravý čas.

Petr Pokorný byl blízko zlaté medaili, jenže těsně prohrál první zápas. V dalších již nezaváhal, třikrát zvítězil, pokaždé na ippon před limitem a odvezl si stříbrnou medaili.

Druhé místo vybojoval i Adam Žďárský. Ten výborně zabojoval v prvním utkání, kde byl po celou dobu aktivnější a ukončil ho perfektním chvatem harai goši. V rozhodujícím zápase však nezachytil úvodní tlak soupeře a prohrál.

Lukáš Novák a Jiří Piskač získali bronzové medaile. Oba ze skupin postupovali ze druhého místa, když se jim podařilo porazit dva soupeře a jen jednou odešli poraženi. V následném K. O. pavouku jim však stop vystavili v semifinále pozdější vítězové jejich vah.

Richard Straka vyhrál úvodní zápas, když výborně vystihl útok soupeře a porazil ho kontrachvatem. Poté však vyrovnaný souboj o třetí místo ztratil po chybě v boji na zemi.

Odměnou za výborné výkony bylo nekompletnímu družstvu SKP Benešov, mezi 14 zúčastněnými, byl pohár za třetí místo. Úspěch to byl o to cennější, že za nimi skončili mnohem početnější výpravy.

Vojta bral zlato

Trojice judistů SKP Benešov se zúčastnila v Liberci Mezinárodní velké ceny a byli úspěšní.

Adam Vojta vybojoval v kategorii do 90 kg zlatou medaili, když potvrdil vzestup formy. Zejména v posledním zápasu proti slovenskému protivníkovi se mu podařilo lépe se zorientovat v nepřehledné situaci a porazil ho kontrachvatem.

Jan Pikora se probojoval postupovým pavoukem do semifinále, když po cestě porazil i soupeře s vyšším páskem. Pak ale nestačil na později zlatého soupeře ze Slovenska. Souboj o bronz v normálním časovém limitu skončil nerozhodně, ale v prodloužení byl úspěšnější soupeř a Pikora tak skončil pátý.

Stejně si vedl i Martin Kudrna i on se probojoval do semifinále, ale potom dvakrát neúspěšně bojoval o medaili.

ALEŠ PIKORA