Přípravné fáze se zúčastnily tři skupiny trenérů Martina Svobody, Romana Zápotockého a Jana Vondráčka, které trénovaly nezávisle na sobě. Ihned po příjezdu a nutném vybalení se vydali na první trénink, který měla každá skupina jiný (klus, lehké posilování, běhání úseků do kopce). Večer se potom někteří atleti vydali do místního krytého bazénu, který využili i druhý den.

Mladí atleti se snažili naběhat a naposilovat maximum, co jim podmínky a hlavně těla dovolila. Běhali převážně delší úseky, kopce, schody a přišlo i na posilování v malé tělocvičně. Každá skupina měla svůj program a všichni vložili do tréninku maximum sil a odhodlání.

Pětadvacet vlašimských atletů (13 dívek) bylo ubytováno v hlavní budově ve třílůžkových pokojích s výbornou stravou. Po večeři byla možnost zajít do malé herny, kde byl k dispozici kulečník, stolní fotbálek a šipky.

Soustředění se velmi povedlo. Nikdo se nezranil ani neutrpěl jinou zdravotní újmu, každá skupina dodržela svůj tréninkový plán a i počasí se povedlo rozhodně lépe než loni, kdy se dokonce trénovalo na sněhu.

JAN HLAVÁČEK