Čtyři medaile přivezli rytíři zpod Blaníka z mistrovství České republiky v hale. Nejlépe si vedl Lukáš Svoboda, který vybojoval zlatou a bronzovou medaili, jednou byl pátý a šestý. Stříbrné medaile získali Matyáš Vrtiška a Hana Kárníková. V první osmičce měli vlašimští atleti ještě dvě šestá místa – Antonína Vobeckého a štafetu juniorů.

Na Mistrovství České republiky na dráze získali pět individuálních medailí. Zlatou vybojoval na mistrovství České republiky mládeže Matyáš Vrtiška veleskokem 744 cm a Hana Kárníková na MČR veteránů za hod diskem. Další zisky – dvě stříbrné (Lenka Matoušková a Matyáš Vrtiška) a jedna bronzová medaile (Hana Habalová). Dále bylo dalších 12 umístění mezi nejlepšími osmi závodníky, což je opět úspěch.

„Letos jsme se zúčastnili mistrovství České republiky prakticky ve všech pořádaných kategorií. Navíc Lukáš Svoboda a Lukáš Šimon závodili v soutěži družstev za pražskou Slávii, s níž dokázali vybojovat titul mistrů republiky," radoval se trenér Jan Hlaváček, že je ve Vlašimi široká základna závodníků.

Lukáš Svoboda bral bronz na letní olympiádě mládeže

Dva zástupci Vlašimi se také vešli do krajského výběru na letní olympiádu dětí a mládeže v Uherském Hradišti a Lukáš Svoboda dokonce vybojoval bronzovou medaili ve skoku vysokém.

Lenka Matoušková se zúčastnila Deaflympiády v Sofii, což je obdoba olympijských her pro neslyšící a získala čtvrté a šesté místo.

Hanka Kárníková se zúčastnila světových veteránských her v Turíně, kde dokázala v jedné disciplíně dokonce senzačně zvítězit a i umístění v dalších disciplínách (do sedmého místa) zaslouží uznání.

Na mezistátní utkání juniorů a juniorek odcestoval Matyáš Vrtiška a vybojoval zde čtvrté místo.

Ženy skončily v družstvech na druhém místě

Začátkem února se v Praze konaly krajské přebory všech kategorií. Vlašimští atleti přivezli 26 medailí, z čehož bylo devět titulů, sedm druhých a deset třetích míst. Čtyři zlata dokázal získat starší žák Lukáš Svoboda, a po jednom zlatu vybojovali Jan Groček, Jan Vondráček a Eliška Lupačová.
Na krajských přeborech na dráze vybojovali celkem 31 medailí, z toho 14 přebornických titulů, 10 stříbrných medailí a 7 bronzových medailí. Tři zlaté medaile si pověsil na krk starší žák Lukáš Svoboda, dvě Jan Groček, Eliška Lupačová, Eliška Pilařová a Lenka Matoušková. Jeden titul si odvezli Hana Habalová, Jan Vondráček a Štěpán Rillich.

V soutěžích družstev mladšího žactva se žáci i žákyně probojovali do krajského finále, kde skončili na šestém, respektive čtvrtém místě. Družstvo juniorek a juniorů se skládalo pouze z několika málo závodníků a kvalitou odpovídalo kvalitě celé juniorské soutěže – tedy otřesné, co se počtu závodících týká.

Soutěž družstev dospělých se Vlašimi naopak povedla. Ženy při své třetí novodobé sezoně ve II. lize skočily na celkovém druhém místě. Muži skončili po velkém boji na páté příčce a zajistili si další, již pátý, ročník v této soutěži družstev. Starší žáci letos hostovali v pražské Slávii, kde slavili titul.

Eliška Lupačová překonala nejvíce oddílových rekordů

A pokud byly medaile přišlo samozřejmě poupravení nebo vytvoření několik oddílových rekordů, přesněji řečeno 64. Z tohoto počtu bylo dvanáct přepisů v halových rekordech – jedenáct v mužských a jeden v kategoriích ženských kategoriích. Rekordmankou v překonávání oddílových rekordů stala juniorka Eliška Lupačová, na svém kontě jich má 14 v individuálních disciplínách (především 400 metrů a 400 metrů překážek).

Mezi muži to byl starší žák Lukáš Svoboda s jedenácti překonanými rekordy.

Nejhodnotnějším rekordem je skok daleký Matyáše Vrtišky 744 cm, čímž vytvořil i rekord krajský (též v hale vytvořil nový oddílový i krajský rekord – výkonem 730 cm).

Oddílové rekordy se měnily převážně v dospělých a juniorských kategoriích a v kategorii starších žáků.

JAN HLAVÁČEK