HBT Vlašim - Hradec Králové 1:3

Vlašimští střelci se znovu trápili. Lekci z produktivity tak domácím udělil hradecký Tesař, který zaznamenal čistý hattrick. Skóre otevřel už v 10. minutě, ve 28. minutě se pak prosadil po vyhrané buly Nováka a třetí gól vstřelil ve 41. minutě. V závěrečném tlaku nebyl nejprve Frisovi uznán regulérní gól. Až v samotném konci, kdy se už hosté radovali z výhry, vstřelil Horák branku, která byl jen kosmetickou úpravou výsledku.
„Hráči od začátku dodržovali stanovenou taktiku a hráli perfektně zezadu. Hosté na nás vlétli, rychle běhali, přesto jsme je udrželi na uzdě. Trošku byl ale k nim nakloněný rozhodčí, došlo k vyloučením, po kterých jsme dostali dva góly. Ve druhé třetině jsme měli navrch, chvíli se hra přelévala a Bartejs nedal nájezd. Pak nám rozhodčí vrátil přesilovky pět na tři a pět na čtyři, které jsme ale zahráli špatně. Málo jsme stříleli, hlavně obránci a nikdo nechtěl vzít odpovědnost na sebe. Pod třetí gól se podepsal jinak velmi dobře chytající Straka. Poté nám rozhodčí neuznal regulérní gól Frise a až v závěru jsme snížili, což bylo pozdě. Klukům nemůžu vyčíst nasazení, ale neproměňujeme šance a jsme málo důrazní před brankou. Prohra hodně mrzí a potřebujeme se znovu chytit, doufám že to bude v následujícím zápase v Hodoníně,“ věří ve šťastnější zítřky trenér Vlašimi Petr Řepík a posteskl si: „Těžko se dělá sestava, když mi v pátek večer nebo v sobotu ráno zavolají, že Jobák má uříznutý prst, druhý že nemůže a třetí z Tábora se ani neomluví. Kluci stále nehrají ve stejném složení a jen jedna lajna byla stabilní.“

Branky: 44:23 Horák (Máčala, Kříž) - 09:34 Tesař (Novák, Bacovský), 27:19 Tesař (Novák), 40:39 Tesař. Střely: 31:19. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 63. Rozhodčí: Koskuba, Barna. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1.

HBT Vlašim: Straka – Blažek, M. Čičatka, Horák, Fris, Máčala – Kříž, Gärtner, Bartejs, Sosnovec, Brázda – Zelený, Kieler, V. Čičatka, Vosátka.