Rtuť teploměru dosahovala v sobotu v době konání k osmatřiceti stupňům Celsia ve stínu. Při kroužení běžců po oválu stadionu bylo na přímém slunci ještě o něco více.

Zastoupeny byly všechny věkové kategorie, muži i ženy. Nejstaršímu účastníkovi hodinovky bylo přes sedmdesát let a závodu se zúčastnil i jeden vozíčkář.

„Běžela jsem hodinovku letos už podruhé," připomněla Monika Martínková ze Znosimi. „Vyloženě krizi jsem neměla, jen mě pálí zespoda nohy," uvedla krátce po doběhu.

Vytrvalkyně uběhla soutěžící za Sokol Domašín zdolala bezmála jedenáct kilometrů.

„Doběhla jsem, to nemá chybu," dodala s úsměvem a přiznala, že zhruba do půlky závodu vůbec nepila. Potom zhruba každá tři kola trošku doplňovala tekutiny. Podle jejích zkušeností je nejlepší jen vypláchnout ústa a vodu vyplivnout.

Monika Martínková, která trénuje ve vlašimském parku, kde běhá s kamarádkou Blankou se už tuto sobotu 10. srpna chystá do vlašimského zámeckého parku na caniscross s křížencem ohaře a labradora, fenkou Sárou.

„Poběží se hezky terénem, okolo řeky, jedno kolečko asi čtyři až pět kilometrů. Už se na to těším, se psem se mi běhá dobře," pozvala zájemce na sobotní sportování Monika.

A jak vlašimská hodinovka dopadla? Nejlepší výkon podal osmadvacetiletý Vladimír Findra z Prahy, když uběhl necelých šestnáct kilometrů.

Z nejvyššího místa bedny poděkoval organizátorům závodů také vítěz kategorie mužů od šedesáti do sedmdesáti let, Jiří Němec. Ten uběhl třináct a půl kilometru. V kategorii mužů nad sedmdesát let zvítězil Luděk Kocián s více než deseti kilometry. Kategorii žen do 44 let vyhrála Andrea Krátká s téměř čtrnácti kilometry.

                                                                                                                                                                 KAREL CHLUMEC