Trochu smolný závěr dvoudenního turnaje ovšem nemůže nic změnit, že vlašimští žáci podali výborný výkon. V sobotních úvodních šesti kolech ztratili jen jednu remízu – překvapivě v krajském derby s Říčany. Zaváhání ale bohatě napravili, když porazili Nový Bor, OAZU Praha, Kuřim, Bohemians Praha i tradičně silný Frýdek-Místek A. V nedělním ranním kole rozdrtili pozdější medailisty z Lokomotivy Brno 5:1 a do proti největším favoritům soutěže Polabinám šli z prvního místa. To ale neuhájili, zápas sice dlouho vypadal na remízu, nakonec ale Polabinští nejtěsnějším rozdílem zvítězili a vyhoupli se do čela pořadí. Ovšem díky nečekané prohře Polabin v posledním kole s rezervou Frýdku-Místku dostala Vlašim další šanci, kterou ale nevyužila. Frýdek-Místek B tak slavil nečekané turnajové vítězství.

Po nepovedeném závěru měly bramborové medaile poněkud trpkou příchuť, i tak ale Vlašimští potvrdili příslušnost k absolutní republikové špičce, když na této prestižní akci skončili posedmé v řadě v elitní pětce. Tým hrál v sestavě Richard Mládek, Filip Šolc, Jakub Vojta, Jakub Voříšek, Petra Píšová a Kryštof Křížek. Nejvíc bodů (7/9) uhrál teprve desetiletý Kuba Vojta, pochvalu ale zaslouží i ostatní hráči – všichni vybojovali nad 50 procent možných bodů. V příštím ročníku může Vlašim nastoupit v téměř stejné sestavě, z věkových důvodů nebude moct hrát jen Filip Šolc.

Mistrovství se zúčastnili z benešovského okresu i stále se zlepšující Brodce, které v sestavě David Zvolenský, Vojtěch Dudek, Vojtěch Štěpán, Monika Strnadová, Dan Vasilev a Kryštof Mojdl obsadily 28. příčku, když ve třetím kole dokázaly remizovat s pozdějšími vítězi. V doprovodném turnaji dvojic do 9 let pak skončili brodečtí Jakub Mlýnek s Josefínou Dudkovou na 20. místě.

Pochvalu zaslouží i pořadatelé za skvěle zvládnutou akci. Mistrovství ČR hrálo rovných 60 šestičlenných družstev, další hráči startovali v doprovodných turnajích. Celkově se v areálu Junior centra v Seči prezentovalo 725 účastníků. Letos se konal již 54. ročník a u všech hrál jednu z hlavních rolí zakladatel akce, nestárnoucí Jaroslav Hájek z Chrudimi.

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ