V předposledním desátém kole 1. ligy zajížděli vlašimští šachisté do hlavního města k utkání s DP Praha. Napínavý souboj trval téměř šest hodin a nakonec skončil smírně. Družstvo Spartaku Vlašim se tím posunulo s 15 body na lichotivé páté místo, ale vzhledem k vyrovnanosti soutěže a velkému počtu sestupujících hrozí v případě porážky s Říčany v posledním kole sestup do 2. ligy. Naopak případná výhra nad regionálním rivalem dává šance i na historické bronzové medaile, tak napínavé to je. Na rozuzlení si počkejme do neděle 27. března.

ŠK DP Praha B - TJ Spartak Vlašim 4:4
Body Vlašimi: J. Vojta a T. Vojta 1, Rýdl, O. Mejzlík, Petr a Hrdina ½

V elitním Krajském přeboru, který byl koncem roku kvůli covidu na měsíc přerušen, je situace vzhledem k různému počtu sehraných zápasů nepřehledná. Každopádně Brodce se po nepovedeném startu nadále statečně rvou o záchranu, ke které se snaží pomoct i tři hostující mladí hráči z ligové Vlašimi. Ti v Neratovicích přispěli ziskem 2,5 bodů k celkové remíze. Týmu z Týnce nad Sázavou zatím patří devátá příčka.

TJ Neratovice C - TJ Jawa Brodce 4:4
Body Brodců: Zvolenský, Křížek a Fialka 1, Dudek a Feierfeil ½

V Regionálním přeboru Pravonín vysoko prohrál v Sendražicích a klesl ze třetího na čtvrté místo. Zda toto pěkné umístění družstvo, které pravidelně dává šanci talentovaným žákům, udrží, se rozhodne v posledním kole. Bude to ale už bez aktivního zapojení Pravonínských, protože ti mají ve skupině s lichým počtem účastníků na závěr volno.

TJ Sokol Sendražice B – ŠK Pravonín 6,5:1,5
Body Pravonína: L. Filip, Slánský a Stein ½

Ve Stříbrné Skalici proběhl za účasti 45 dětí osmý turnaj aktuálního ročníku Regionální žákovské ligy. Vítězem se stal Michael Stein z Vlašimi, jenž se tak dostal do čela celkového pořadí. Na dalších medailových pozicích v turnaji A skončili Filip Čermák ze Zvole a Matyáš Jouja z Brodců.

Autor: Ondřej Matějovský