Deváté kolo 2. ligy přineslo uklidnění pro vlašimské áčko, které v KD Blaník po dobrém taktickém výkonu zvítězilo nejtěsnějším rozdílem nad Pískem. Vlašimští se tím dostali do první poloviny tabulky a boje o záchranu by se jim měly vyhnout.

Spartak Vlašim – Šachklub Písek 4,5:3,5. Body Vlašimi: O. Mejzlík a T. Vojta 1, Rýdl, P. Vojta, Hrdina, Hradecký a Matějovský 0,5.

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie

1. ŠK JOLY Lysá nad Labem C 8 0 1 24 43.5 30
2. TJ Sparta Kutná Hora 7 0 2 21 45.0 29
3. ŠK Sokol Vyšehrad B 6 0 3 18 41.5 28
4. Sokol Kolín 5 1 3 16 37.0 17
5. Klub šachistů Říčany 1925 5 0 4 15 36.0 19
6. Spartak Vlašim 4 1 4 13 37.0 21
7. ŠACHklub Písek 4 1 4 13 37.0 19
8. TJ Sokol Praha Vršovice 4 0 5 12 34.5 21
9. ŠK JOLY Lysá nad Labem D 2 3 4 9 33.5 16
10. Sokol Tábor 3 0 6 9 32.5 16
11. ŠO TJ Tatran Prachatice 2 0 7 6 27.5 13
12. ŠK Sokol Vyšehrad C 1 0 8 3 27.0 15

V Krajské soutěži B i přes těsnou prohru v Poděbradech zůstávají Brodce v klidném středu tabulky.

Bohemia Poděbrady – Jawa Brodce 4,5:3,5. Body Brodců: Steiner a Feierfeil 1, D. Zvolenský, J. Procházka a Frischmann 0,5.

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie

1. Klub šachistů Říčany 1925 C 7 2 0 23 45.0 28
2. Sokol Bakov n.Jiz. B 6 2 1 20 40.5 30
3. Šachklub města Dobrovice B 5 2 2 17 38.5 26
4. Bohemia Poděbrady A 5 1 3 16 36.5 24
5. JAWA Brodce A 4 0 5 12 37.5 26
6. ŠK Kostelec nad Č.lesy B 3 3 3 12 37.0 28
7. TJ AŠ Mladá Boleslav A 4 0 5 12 32.5 18
8. ŠK Český Brod A 3 2 4 11 34.5 20
9. DDM Sokol Nymburk B 2 3 4 9 36.0 23
10. Sokol Sendražice A 3 0 6 9 30.0 15
11. Sokol Kolín B 2 1 6 7 32.0 15
12. Sparta Kutná Hora B 1 2 6 5 32.0 18

V Regionální soutěži E po výhře nad rezervou Sázavy nadále vedou Brodce C. Na druhém místě už ale došlo ke střídání, když Postupice díky výhře nad Kostelcem nad Černými lesy využily zaváhání Vlašimi D a Říčan I. Medailovou pozici i po prohře se Stříbrnou Skalicí drží vlašimské déčko, které v soutěži dospělých odvážně nastoupilo se samými hráči do 12 let.

Jawa Brodce C – Kavalier Sázava B 3,5:1,5. Fischer, Potůčková a Dudková 1, Dudek 0,5 – Š. Ježek 1, Kotzot 0,5.

Sokol Postupice – Kostelec nad Černými lesy C 4:1. Chomický, Sysel a P. Vykouk 1, Blažek a P. Jiřík 0,5 – Švec a Pácha 0,5.

Spartak Vlašim D – ŠK Stříbrná Skalice B 2:3. J. Vojta a Hrabě 1 – J. Heger, Z. Heger a T. Zlámaná 1.

Sokol Struhařov B – KŠ Říčany 1925 I 3,5:1,5. Gernert, Bauer a Kurel 1, Ježdík 0,5 – Kurek 1, Čech 0,5.

ŠK Pravonín – KŠ Říčany 1925 H 2,5:2,5. Píšová a F. Jelínek 1, L. Filip 0,5 – Popela a Kótka 1, Štoček 0,5.

Uhlířské Janovice – KDJS Sedlčany C 1:4. S. Houda a Klepal 0,5 - P. Sadil, J. Mandovec a Čihák 1, R. Šimák a J. Zeman 0,5.

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie

1. Jawa Brodce C 7 2 0 23 32.5 28
2. Sokol Postupice 7 1 1 22 30.5 27
3. Spartak Vlašim D 6 1 2 19 30.0 26
4. Klub šachistů Říčany 1925 I 6 1 2 19 29.5 25
5. Sokol Struhařov B 6 0 3 18 23.5 18
6. ŠK KDJS Sedlčany C 4 2 3 14 25.5 18
7. Klub šachistů Říčany 1925 H 2 4 3 10 20.0 15
8. KŠ Stříbrná Skalice B 3 1 5 10 15.0 11
9. Kostelec n. Č. L. C 2 2 5 8 20.0 14
10. Uhlířské Janovice 2 0 7 6 14.0 11
11. ŠK Pravonín 1 2 6 5 17.5 13
12. Kavalier Sázava B 0 0 9 0 11.0 9

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ