Druholigová Vlašim přivítala poslední Vyšehrad C, který přijel ve značně oslabené sestavě, a tak byly tři body pro domácí povinností. A to se i přes rychlou prohru na osmé šachovnici podařilo naplnit. 

Spartak Vlašim – Vyšehrad C 6:2. Body Vlašimi: O. Mejzlík, T. Vojta, P. Vojta, Pýchová a D. Zvára 1, Rýdl a Hrdina 0,5.

1. ŠK JOLY Lysá nad Labem C 2 0 0 6 10.5 7
2. TJ Sparta Kutná Hora 2 0 0 6 10.0 7
3. Sokol Tábor 2 0 0 6 10.0 6
4. Spartak Vlašim 1 1 0 4 10.0 7
5. ŠACHklub Písek 1 0 1 3 8.5 5
6. ŠO TJ Tatran Prachatice 1 0 1 3 8.5 5
7. Klub šachistů Říčany 1925 1 0 1 3 8.0 5
8. Sokol Kolín 1 0 1 3 8.0 4
9. ŠK JOLY Lysá nad Labem D 0 1 1 1 6.0 2
10. ŠK Sokol Vyšehrad B 0 0 2 0 6.0 2
11. TJ Sokol Praha Vršovice 0 0 2 0 6.0 2
12. ŠK Sokol Vyšehrad C 0 0 2 0 4.5 3

V Krajské soutěži má letos Jawa Brodce postupové ambice, ovšem hned v prvním kole těsně prohrála v Říčanech, ale to napravila přesvědčivou výhrou nad Mladou Boleslaví.

Jawa Brodce – TJ AŠ Mladá Boleslav 5,5:2,5. Body Brodců: Steiner, Fialka, Macháček, Holub a Sládek 1, J. Vávra 0,5.

1. Bohemia Poděbrady A 2 0 0 6 9.5 7
2. DDM Sokol Nymburk B 1 1 0 4 9.5 6
3. ŠK Kostelec nad Č.lesy B 1 1 0 4 8.5 6
4. Klub šachistů Říčany 1925 C 1 1 0 4 8.5 5
5. Sokol Bakov n.Jiz. B 1 0 1 3 9.0 7
6. JAWA Brodce A 1 0 1 3 9.0 7
7. TJ AŠ Mladá Boleslav A 1 0 1 3 8.5 6
8. Sokol Sendražice A 1 0 1 3 7.0 4
9. Šachklub města Dobrovice B 1 0 1 3 6.5 3
10. ŠK Český Brod A 0 1 1 1 6.5 3
11. Sparta Kutná Hora B 0 0 2 0 7.0 4
12. Sokol Kolín B 0 0 2 0 6.5 4

V Regionální soutěži je po dvou odehraných kolech už jen jeden tým bez bodové ztráty – Spartak Vlašim D.

Vlašim D – Struhařov B 5:0. Vlková, J. Vojta, O. Vykouk, K. Křížek a F. Vopálka.

Pravonín – Brodce C 1:4. L. Filip a Zeman 0,5 – Vašák, Dudek a Vasilev 1, Jukl a Potůčková 0,5.

Říčany I – Postupice 1,5:3,5. D. Malý 1, Čech 0,5 – Blažek, Sysel a P. Vykouk 1, Chomický 0,5.

Uhlířské Janovice – Kavalier Sázava B 4,5:0,5. S. Houda, O. Houda, Trnka a Laube 1, Závůrková 0,5 – Kotzot 0,5.

Stříbrná Skalice B – Říčany H 2,5:2,5. Šanda a Jirásek 1, B. Studzinski 0,5 – Košata a Štoček 1, Lacina 0,5.

Sedlčany C – Kostelec nad Černými lesy C 3,5:1,5. Hlaváček a P. Sadil 1, I. Šimák, J. Mandovec a Čihák 0,5 – Švec, Trmal a Troníček 0,5.

1. Spartak Vlašim D 2 0 0 6 8.5 8
2. Jawa Brodce C 1 1 0 4 6.5 5
3. Sokol Postupice 1 1 0 4 6.0 5
4. ŠK KDJS Sedlčany C 1 1 0 4 6.0 4
5. Uhlířské Janovice 1 0 1 3 5.5 5
6. Kostelec n. Č. L. C 1 0 1 3 5.5 4
7. KŠ Říčany 1925 I 1 0 1 3 5.5 4
8. Sokol Struhařov B 1 0 1 3 3.5 3
9. KŠ Říčany 1925 H 0 2 0 2 5.0 4
10.KŠ Stříbrná Skalice B 0 1 1 1 3.5 2
11. ŠK Pravonín 0 0 2 0 2.5 1
12. Kavalier Sázava B 0 0 2 0 2.0 1

ONDŘEJ MATĚJOVSKÝ