VLAŠIM – HRADEC KRÁLOVÉ 3:2 PP

Finále sice začalo ve vysokém tempu a v 10. minutě dostal Konečný po rychlé kombinaci Vlašim do vedení. Domácí sice branka nakopla, jenže paradoxně ještě do první přestávky udeřili Hradečtí z přesilovky Novákem.

Na začátku druhé části Vlašim vyvinula tlak, za což byla odměněna druhým gólem Topolánka po spolupráci s Wróbelem. Jenže Hradečtí opět srovnali z přesilovky. Brankář Straka, který vyměnil nemocného F. Šindeláře ještě Veselého vychytal, ale na Luxe již nestačil.

Ve třetí třetině se hrálo opatrně až v závěru měli hosté dvě šance, při kterých si domácí oddechli, že neinkasovali.

Prodloužení začal Hradec lépe a Straka vytasil zázračný zákrok proti Bacovskému, na druhé straně se zaskvěl i brankář Šimara. Rozhodnutí přišlo v šesté minutě nastavení, kdy Topolánek unikl Hrabicovi a poslal míček bekhendem do růžku hradecké branky.

„Hru jsme měli pod kontrolou. Soupeř nám dal dva góly z přesilovek, ale jinak jsme ho do ničeho nepustili a po zásluze vyhráli, i když až v prodloužení," dodal k utkání trenér Vlašimi Václav Čičatka mladší.

Branky a nahrávky: 10. Konečný (J. Šindelář, L. Hudeček), 21. Topolánek (Wróbel, Horák), 51. Topolánek (Juráček, Střeska) – 14. Novák (Lux, Švanda), 28. Lux (Hora, Švanda). Střely: 34:33. Vyloučení: 5:5, navíc L. Hudeček – Švanda 10 OT. Využití: 0:2. Diváci: 470. Rozhodčí: Boháček, Hrazdíra. Třetiny: 1:1, 1:1, 0:0 – 1:0.

VLAŠIM – HRADEC KRÁLOVÉ 3:2

Do druhého zápasu sice nastoupila Vlašim aktivně, ale rychle ji srazila branka Petra po brejku a přihrávce Tesaře. Následně mohl srovnat dvakrát Wróbel, který si ale na Šimaru nepřišel, stejně jako na druhé straně Tesař na Straku, který podržel tým i v oslabení tři na pět.

Chleba se lámal ve druhé části. Vlašim přitlačila soupeře. Nejprve pálil M. Čičatka do masky Šimary, aby po následném vhazování propálil Nýdl brankáře od modré. Hosté spoléhali na brejky, Krejčíka ještě vychytal Straka, ale vzápětí udělal při rozehrávce chybu a Novák jí potrestal. Domácí to nerozhodilo, po šesti vteřinách využil přesilovku Hudeček, aby v závěru třetiny otočil stav Juráček opět po vyhrané buly.

Ve třetí části již Vlašim zkušeně druhou výhru i díky Strakovi pohlídala.

„Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém bych chtěl ocenit, že kluci otočili dvakrát nepříznivé stavy 0:1 a 1:2 na 3:2 a v závěru vedení udrželi," radoval se po druhé výhře Václav Čičatka.

Branky a přihrávky: 17. Nýdl (Topolánek, Horák), 22. Hudeček (Topolánek), 28. Juráček (Hudeček) – 4. Petr (Švanda, Tesař), 21. Novák (Švanda, Bacovský). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 0:1, 3:1, 0:0.

Vlašim pro oba zápasy: Straka – Nýdl, Kieler, Horák, Topolánek, Wróbel – M. Čičatka, Blažek, Juráček, Bartejs, Hudeček – Střeska, Kříž, J. Šindelář, Konečný, Dušek. Stav série: 2:0.