Dlouhodobé šachové soutěže družstev pomalu míří do finiše. V devátém kole 1. ligy Vlašim ve středočeském derby v domácím prostředí těsně podlehla Neratovicím. Ve vyrovnané tabulce patří reprezentantům Podblanicka průběžné šesté místo a příští zápas na půdě DP Praha napoví, zda si v posledním kole zahrají o přední místa, anebo o záchranu…

TJ Spartak Vlašim – TJ Neratovice 3,5:4,5
Body Vlašimi: J. Vojta 1, Rýdl, M. Horák, Petr, Hrdina a T. Vojta ½

Ve 2. lize si vlašimská rezerva přesvědčivě poradila s pražským týmem Unichess Sekáček, posunula se tím na výtečnou třetí příčku a útočí na nejlepší umístění v oddílové historii, kterým je zatím sedmé místo ze sezony 2019/2020.

Florbalisté Benešova prohráli oba duely na západě Čech.
Dvě těsné prohry na západě Čech. Benešov je na pokraji vyřazení

TJ Spartak Vlašim B – Unichess Sekáček 6:2
Body Vlašimi: J. Vojta, Zvolenský, T. Vojta a Křížek 1, Pýchová, Hrdina, Dudek a Staněk ½

V Krajském přeboru Brodce bojují o záchranu jako o život a po drtivé výhře nad Poděbrady jsou deváté. Šance na udržení soutěže tak nabraly reálné obrysy, o všem se rozhodne v závěrečných kolech.

TJ Jawa Brodce – TJ Bohemia Poděbrady 7:1
Body Brodců: Dudek, Křížek, Feierfeil, Fialka, Holub a J. Procházka 1, Zvolenský a Svoboda ½

V podobné situaci jako elitní tým je i béčko Brodců v Krajské soutěži. Po remíze v Dobrovici jim patří osmá příčka a po nepovedeném startu mají slušné šance na záchranu.

Ilustrační snímek.
Bál jsem se o zdraví, přiznal sudí. V Libouni ho vytahali za ucho

Šachklub města Dobrovice B – TJ Jawa Brodce B 4:4
Body Brodců: Vnouček 1, Fialka, Steiner, Hroník, Holub, Jukl a Tománek ½

V Regionálním přeboru se Pravonín navzdory těsné porážce v Říčanech udržel na průběžném pěkném třetím místě.

KŠ Říčany 1925 F – ŠK Pravonín 4,5:3,5
Body Pravonína: Š. Filip a Slánský 1, Lalouček, L. Filip a Stein ½

Nejnižší Regionální soutěž už skončila a týmy z benešovského okresu v ní obsadily přední pozice. Sázava vyhrála a získala právo postupu do vyšší soutěže, Neveklov skončil druhý a Postupice čtvrté.