SK FLORBAL BENEŠOV – SSK KSB FUTURE BARRANDOV 11:10 PP

Benešovští vstoupili do utkání velmi špatně a po prvních čtyřech minutách byli zralí „na ručník". V čase 3:54 totiž svítilo na tabuli velmi nepříznivé skóre 0:3. Domácí si vzali timeout a konečně se začali dostávat do tempa. V čase 11:45 se dokázal prosadit Slunečko a snížil. Hosté však odpověděli čtvrtým gólem. Benešovský brankář Brož se v chladnějším prostředí haly zcela jistě zahřál, když zlikvidoval několik nebezpečných pokusů pražských soupeřů. Dvě minuty před koncem opět snížil Slunečko po přesné přihrávce Jaegera a to žlutomodré vyburcovalo k ještě lepšímu výkonu. O necelou minutu později přišla opravdu skvostná akce, kdy po ose Jaeger – Vorel padla branka na 3:4. Vzápětí se prosadil benešovský kapitán Pícha, srovnal stav na 4:4 a jako bájný Fénix znovuzrodil Benešov.

Druhá část nabídla opět několik šancí na obou stranách. Prosadil se až v čase 27:25 Benačan a o necelé dvě minuty později poslal pozdrav hostujícímu gólmanovi expres se jménem Jaeger. Benešov vedl 6:4. Žlutomodří se ale dopustili následně dvou hrubek, které hosté zkušeně potrestali. V závěru třetiny se však opět prosadila sehraná dvojice Vorel – Jaeger. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 7:6.

Závěrečná část slibovala urputný boj o body. Benešovský kapitán Pícha opět udeřil hned po několika vteřinách hry. Byl to zápas jako na houpačce. O tom svědčí fakt, že za další dvě minuty byl stav opět nerozhodný. V padesáté minutě si soupeř vzal vedení na svou stranu. To však trvalo jen třicet vteřin. Příkop svojí bombou nedal gólmanovi sebemenší šanci. Pět minut před koncem si pražský Future vzal vedení opět na svoji stranu. O minutu později však benešovský Lukáš geniálně prokličkoval celé hřiště a připravil na „podnose" už jednoduchý balónek pro Píchu - 10:10.

Početné benešovské publikum se těšilo na prodloužení. V něm rozhodl „Fénix" Pícha, který po necelé minutě hry nekompromisně prostřelil gólmana. Benešov tak dokázal získat ve strhujícím utkání dva body.

"Zápas pro nás začal za stavu 0:3. Jsem rád, že hráči zvedli hlavu a bojovným výkonem dokázali zápas otočit a vyhrát. Vítězství a celý zápas bychom chtěli věnovat Kubovi, určitě by za náš výkon byl pyšný!", dodal po zápase trenér Benešova Martin Mičlo.

Branky (asistence) Benešova: Slunečko (Vorel), Slunečko (Jaeger), Vorel (Jaeger), Pícha (Bartůšek), Benačan (Pícha), Jaeger, Jaeger (Vorel), Pícha (Lukáš), Příkop (Vorel), Pícha (Lukáš), Pícha (Benačan). Třetiny: 4:4, 3:2, 3:4 - 1:0.

Benešov: Lukáš Brož - Pavel Kubásek, Pavel Hýbek, David Lukáš, Ladislav Vorel, Martin Jaeger, Ondřej Bartůšek, Tomáš Pícha, Petr Vachtl, Miloš Vojtíšek, Kryštov Garreis, Marek Garreis, Jindřich Slunečko, Luboš Příkop, Ondřej Benačan.

PAVEL KUBÁSEK