Choceradský turnaj byl velmi vyrovnaný. Po devíti kolech se na stupních vítězů seřadili tři hráči se sedmi body. Nejlepší pomocné hodnocení přisoudilo vítězství Jáchymu Němcovi z Říčan, za ním následovali Daniel Juhaňák z Unichess a Tobias Pressler z Říčan.

Velkou konkurenci tentokrát neměla mezi dívkami Kamila Steinová z kroužku šachové školy STAMAT, která s 6,5 body obsadila celkově páté místo a jasně zvítězila. Další dvě dívky skončily daleko za ní. Stříbrná Gabriela Vodičková z Říčan vybojovala 3,5 bodu a celkově dosáhla na 29. místo, bronz připadl Natálii Skolkové ze Stříbrné Skalice, která uhrála o půl bodu méně a obsadila 33. pozici.

V kategorii určené pro začínající hráče bez výkonnostních tříd byl bezkonkurenčně nejlepší Daniel Juhaňák z Unichess. Následovali jeho oddílový kolega Jakub Tesař, který s 5,5 body celkově dosáhl na osmé místo, a Mikuláš Němec z Říčan, jenž se se stejným bodovým ziskem umístil o dvě příčky dále.

V letošní STAMAT lize, která je určena pro děti z kroužků šachové školy STAMAT, byl ještě po třetím turnaji ve vedení Jan Svoboda. V Choceradech se mu však nepodařilo jednobodový náskok udržet a díky dobrému závěrečnému výkonu ho nakonec předstihla Kamila Steinová. Bronzovou medaili si na krk pověsil Dalibor Křivánek. Kryštof Křížek, hlavní favorit a vítěz předchozích dvou ročníků, se letos zúčastnil pouze dvou ze čtyř konaných turnajů, a proto v celkovém součtu nemohl získat dostatek bodů, aby získal hattrick.

Děkujeme dětem, rodičům a trenérům za jejich účast a těšíme se na shledanou na další z našich šachových akcí. S mnohými se jistě uvidíme na našem šachovém táboře, který proběhne v srpnu v Růžené.

PATRIK PÝCHA