Viktorie už získala dva tituly v nižších věkových kategoriích a přemožitelku nenašla ani ve vyšší kategorii. „Viki soutěžila nově ve vyšší věkové kategorii, kde potkala svojí nejsilnější soupeřku. Tu v posledních šesti letech nikdo neporazil,“ připomněl Viktorčin otec Ondřej.

V disciplíně sólo s hůlkou podala talentovaná dívkaz Benešova bezkonkurenční výkon. V rytmickém tanečním sólu Viktorie získala další cenný kov za druhé místo a s ním i titul vicemistryně Česka.

Viktorie Šitlerová na Mistrovství České republiky v twirlingu ve Spořicích u Chomutova.
Viktorie Šitlerová zaznamenala v twirlingu historický úspěch

V současné době Viki začíná měsíční přípravu pro mistrovství Evropy. To se uskuteční v chorvatské Poreči.

Twirling je mladý sport a jeho velmocemi jsou USA, Francie a Japonsko. Dohnat a předehnat jeho závodnice se ty české snaží zhruba čtrnáct let, kdy se sport dostal i do centra Evropy.

Viktorie Šitlerová, žákyně benešovské Základní školy Dukelská s diplomy a medailemi z republikového mistrovství při návštěvě u místostarosty Benešova Zdeňka Zahradníčky.
Dívka z Benešova se probojovala mezi nejlepší Evropanky

Viktorie svůj první velký úspěch zaznamenala už v roce 2017. Tehdy z evropského šampionátu přivezla čtvrté místo. A další úspěchy se dostavily poté, co mladou sportovkyni začal vést trenér Pascal Dumas z Francie.