ŠACUNG BENEŠOV – ČAKOVICE 3:6

Nádherné slunečné počasí a slušná divácká návštěva přivítala účastníky utkání třetího kola nejvyšší mužské soutěže. Do Benešova dorazil loňský vicemistr v parádní formě, kterou vytěžil jak na jarních republikových šampionátech, tak v úvodních dvou ligových kolech. Domácí tým sehrál rovnocennou partii, ale několikrát zachyboval v koncovkách a jeho pohoda postupně šla dolů.

Výborný výkon odvedl první debl Doubravy a Ungermanna, kteří skolili Mrákavu a Pachmana. Na který mohli navázat i Makara s Kalasem. Jenže v prvním setu zazdili proti Kučerovi s Kalousem tři setboly a to poznamenalo jejich sebevědomí v dalším průběhu. Bodová dělba pokračovala i ve trojkách. Na hostující formaci O. Cibulky, Mrákavy a Kalouse vyzrála posledním možným míčem trojka Doubravy, Flakse, Knytla a alternujícího Kadeřábka, naopak třetí set nepotěšil sestavu s Makarou, Kalasem, Ungermannem a střídajícím Kupským, která podlehla Kučerovi, Pachmanovi a T. Chadimovi.

Vzhledem k výborně obsazené nepárové střední části ze strany hostů bylo zřejmé, že na celkový úspěch mohou domácí pomýšlet pouze, pokud zde zabodují. Flaks s Kadeřábkem ve třetím deblu ale nezvládli první set a ve druhém setbol proti Macurkovi s T. Chadimem odmítli. V zápase singlistů Kadeřábek na Mrákavu neměl.

Stav 2:4 nevěstil dobré vyhlídky domácích a odvetná porážka Doubravovy trojice od Cibulkovy to jen prohloubila. Makarova trojice ale reparát proti Kučerově sestavě zvládla na jedničku a šlo se do deblových odvet. Souboj elitních formací, za domácí v podání Doubravy a Ungermanna, za hosty Kučery a Kalouse, došel do posledního možného míče a byli to Čakovičtí, kteří proměnili mečbol zápasový a zároveň celého utkání.

OČIMA KAPITÁNA KALASE

„Bylo to poměrně vyrovnané, pro diváky, kterým chci poděkovat za podporu, jistě zajímavé utkání. Věděli jsme, že soupeř hraje dobře a bude mít silnou nepárovou pasáž. Proto bylo nutné před ní jít pro náskok. Vstup do utkání se nám vydařil, ale ve druhé dvojce přišel náš zkrat. Trojky byly vyrovnané a v nepárové části byl podle předpokladu soupeř lepší. Když jsme pak prohráli čtvrtý zápas v řadě, bylo to 2:5 a soupeř byl na koni. Nesložili jsme zbraně, jenže už to bylo těžké otáčet. V globálu je výhra Čakovic zasloužená. Hrály sebevědomě a určitě udělaly méně chyb v rozhodujících momentech," řekl po utkání kapitán benešovského Šacungu František Kalas.

1. TJ AVIA Čakovice 3 3 0 0 6 18: 6
2. MNK SDS EXMOST Modřice 3 2 1 0 5 17:10
3. LIAPOR WITTE Karlovy Vary 3 2 1 0 5 17: 8
4. Šacung ČNES Benešov 1947 3 1 1 1 3 14:12
5. NK CLIMAX Vsetín 3 1 1 1 3 12:12
6. TJ Spartak Čelákovice 3 0 1 2 1 11:17
7. DYNAMO PP České Budějovice 3 0 1 2 1 7:17
8. SKN Žatec 3 0 0 3 0 4:18

MARTIN MARŠÁLEK