Nebyla možnost doplnit kádr?

I když v zimě odešla kvalita v podobě Červeňáka, Průchy, Zemana a Kováče, tak doplnění nebylo špatné (Vlasák, Tichý, Straka), ale vše se zvrtlo po odmítnutí nabídky z Vlašimi (pozn. Chotýšany odmítly být béčkem druholigové Vlašimi) a přístupen k tréninku a zápasům.

Kde jste měli k bodovému zisku nejblíže?

Asi v utkání doma s Uhlířskými Janovicemi a venku v Nespekách a hlavně v posledním kole v Teplýšovicích.

Byl zápas, po kterém jste hráče pochválil, i když prohráli?

Asi po utkání v Nespekách, kdy se druhý poločas přiblížil mým představám.

Co jste se snažil změnit, když mužstvo stále prohrávalo?

Dost se míchalo se sestavou, zkoušely se nové varianty, ale vetšinou jsme odehráli zápas v jedenácti až dvanácti hráčích, kteří měli většinou špatnou tréninkovou účast.

Neměl jste chuť praštit s trénováním ještě před koncem sezony nebo jste stále věřil, že se zachráníte?

Nerad utíkám z boje před koncem, stále jsem věřil, že se to zlomí, i když po psychické stránce a brzkém obdržení gólu to bylo špatné. Soupeři stačilo být trpělivý. Vždy jsme udělali několik závažných chyb, kterých soupeři využili.

Již v průběhu sezony se říkalo, že ani Chotýšany nemají chuť I. B třídu zachránit. Doneslo se to i k Vám?

Nevěřím, že by hráči neměli chuť, ale nestačili jsme na soupeře fyzicky a z toho plynuly chyby. Já jsem o ničem takovém nevěděl.

Kdy jste věděl, že je konec?

Neprohrávali jsme jenom my a tak jsem věřil, že se to povede zachránit. Čtyři kola před koncem jsem ale tušil, že je velmi malá šance na záchranu.

Na trenérském postu jste skončil a v Chotýšanech prý dojde (nebo již došlo) k velkým změnám. Víte o nich a jak si myslíte, že si mužstvo povede v okresním přeboru?

Ke změnám dojde nejen ve vedení, ale i v hráčském kádru. Pokud budou hráči přistupovat k fotbalu stejným způsoben jako na jaře, tak budou mít velké problémy s udržením i v okresním přeboru. Pokud by přistupovali stejným způsobem i v zaměstnání, tak by někteří byli brzo nezaměstnaní!

Máte po takové anabázi ještě chuť trénovat, odmítl jste nějakou nabídku, budete odpočívat nebo máte chuť si někde spravit renomé?

Za 50 let, co se věnuji fotbalu, jsem větší ostudu nezažil. Byl mě nabídnutý trénovat dorost Vlašimi, ale jsem tak otrávený a znechucený, že si dám minimálně jednu sezonu voraz! Určitě ale nebyla chyba pouze v hráčích. Určitý díl viny beru i sám na sebe. Mám dost dost času na vyhodnocení.

Kde si uklidňujete nervy?

Pokud mám nějakou vypjatou situaci, tak se jezdím uklidnit s kamarády na ryby. To je ten nejlepší relax, jaký znám!!