Na jaře jste odehráli tři zápasy a získali čtyři body za výhru s Mostem a remízu ve Frýdku-Místku. Je to hodně, málo nebo tak akorát?

Dalo by se říci, že je to tak akorát, ale mrzí nás domácí prohra se Znojmem. Mohlo to být veselejší.

V zápase se Znojmem vás podle trenéra Petržely poškodil rozhodčí. Vy jste byl na hřišti, sdílíte stejný názor?

Během zápasu a bezprostředně po něm jsem si také říkal, že nás pěkně zařízli. V týdnu jsme si však zápas rozebrali na videu a viděli, po jakých situacích padly góly. A nebyly to jen chyby rozhodčího… Na druhou stranu nemůžu říct, že pískal dobře.

Jste v klidném středu tabulky, tedy na osmém místě a nemusíte se stresovat bojem o záchranu. Pociťuje to i na spoluhráčích, že nejsou v zápasech tak nervózní a více si dovolí?

Po předešlých vypjatých letech je to určitě klidnější jaro. Ještě je potřeba udělat šest bodů a budeme „za vodou". Samozřejmě je na hře znát, že už těch bodů máme 27.

Ve Frýdku-Místku a doma s Mostem jste nebyl v sestavě. Jste zraněn nebo jste nedostal důvěru?

V obou zápasech mě trenér nepostavil. Zraněn nejsem.

Vysvětlil vám trenér, proč vás vyšoupnul ze sestavy?

Trenér mi to nevysvětlil, ale to ani nemusí. Zápas se Znojmem jsme prohráli, dostali jsme dva góly, a tak bylo potřeba něco změnit. Ve Frýdku se zase udělal bod, kluci hráli vzadu dobře. S Mostem byly sice vzadu změny, ale na hřiště jsem se nedostal.

Jako nejzkušenější hráč Vlašimi sezení asi jako většina hráčů snášíte špatně. Tedy kromě známého režiséra reklam a herce Jakuba Koháka, jenž říkal, když seděl na lavičce v Poříčí nad Sázavou, že Rosickému, Falcaovi a jemu to nevadí, hlavně když tečou milióny na jeho konta (smích). U vás je to asi něco jiného. Na trénincích věřím, že makáte o to víc, ale jak proti tomu, hlavně v mysli, bojujete?

Opravdu je to pro mě po těch letech nezvyklá situace, ale takový je fotbal. Na tréninku se snažím dokázat, že do základní sestavy stále patřím. Před námi je ještě spousta zápasů, jsem pozitivní a věřím, že ještě naskočím.

Vím, že je to brzy a ještě je málo na jaře odehraných kol. Ale pokud byste měl malou vytíženost, zvažoval byste odchod z Vlašimi?

Určitě nebudu odcházet z Vlašimi po dvou zápasech na lavici. Vím, že na druhou ligu mám a počkám si na svoji šanci. Minulou neděli jsem byl hrát za farmu v Louňovicích, takže zápasové vytížení neztrácím.

V neděli zajíždíte do Opavy, která má jen o bod méně, ale v minulém kole remizovala s Olomoucí a na jaře uhrála také čtyři body. Atmosféra na stadionu bývá vždy bouřlivá, jak se tam těšíte a jak se vám vůbec hrají zápasy na Moravě?

Na zápas v Opavě se těším právě kvůli atmosféře, která je tam vždy vynikající. Horší je to cestování.

Bude vám chybět střední záložník Barák, jenž je na reprezentačním srazu. Vím, že to není váš post, ale máte nějaké indicie, že byste mohl zase do zápasu naskočit, ať je to již v obraně nebo na pozici defenzivního štítu?

Žádné indicie nemám, trenér se vždy rozhoduje až před zápasem. Jsem připraven na jakoukoli pozici, ať už v obraně nebo záloze.

No třeba Vás trenér šoupne do útoku a vy rozhodnete zápas…

Bylo by to určitě zajímavé, ale nebál bych se toho. Škoda ze Slávie je také předělaný stoper a jak mu to tam padá (směje se).

Člověk ale nemůže klesat na mysli, musí věřit, že bude líp. Hlavně, aby to doma fungovalo a byli jste všichni zdraví…

Určitě neklesám, naopak mám rád výzvy (směje se). Vnímám to stejně, nejdůležitější je zdraví a rodinná pohoda. A to vše mám.